Resultater
Thorsø Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Thorsø Rideklub PONYSTÆVNE for de mindste og mindre rutinerede
12/03/2016 - 12/03/2016


Klasseoversigt
1.LD1-B med opråb eller trækker - A
2.LD2-B m. opråb eller trækker - A
3.LD1-B ryttere fra 2005 eller senere - A
4.LD2-B ryttere fra 2005 eller senere - A
5.LD1 eller LD2% - A
6.LC1-B ryttere fra 2003 eller senere - A
7.LC3-B ryttere fra 2003 eller senere - A
8.Procentklasse Pony LC1, LC2 og LC3% - A
9.Procentklasse Pony LB1, LB2, LB3 og LA1 - A

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub PONYSTÆVNE for de mindste og mindre rutinerede
12/03/2016 - 12/03/2016


1 LD1-B med opråb eller trækker - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere: C: Anna Østergaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

38

FELIX - 3

Lærke Andersen Viby

Thorsø Rideklub



113,50
1



114

63,056

1

6

22

LILLE SKY - 3

Julie Clausen

Mejlby Rideklub



111,00
2



111

61,667

3

42

FILUCA - 2

Minna Værum Pedersen

Thorsø Rideklub



107,00
3



107

59,444

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub PONYSTÆVNE for de mindste og mindre rutinerede
12/03/2016 - 12/03/2016


2LD2-B m. opråb eller trækker - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:C: Anna Østergaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

18

FELIX - 3

Mathilde Andersen

Thorsø Rideklub



138,00
1



138

65,714

1

6

21

MAYGÅRDENS GAIA - 3

Vilja Benedikte Laaksonen Eriksen

Thorsø Rideklub



136,50
2



137

65,000

3

38

FELIX - 3

Lærke Andersen Viby

Thorsø Rideklub



134,00
3



134

63,810

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub PONYSTÆVNE for de mindste og mindre rutinerede
12/03/2016 - 12/03/2016


3LD1-B ryttere fra 2005 eller senere - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Anna Østergaard

Sponsor:  Happy Horse
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

14

15

HEART OF STONE - 2

Caroline G. Rasmussen

Ommersyssel Rideklub



127,50
1



128

70,833

1

7

35

MAJA - AM - 2

Smilla Seneca Raahede

Hinnerup Rideklub



125,00
2



125

69,444

2

2

21

MAYGÅRDENS GAIA - 3

Vilja Benedikte Laaksonen Eriksen

Thorsø Rideklub



121,50
3



122

67,500

3

9

36

CHANEL - 3

Victoria Brandt Haakonsson

Thorsø Rideklub



119,50
4



120

66,389

4

3

18

FELIX - 3

Mathilde Andersen

Thorsø Rideklub



119,00
5



119

66,111

4

34

ROCKY - 3

Isabella Normann Rasmussen

Thorsø Rideklub



118,50
6



119

65,833

6

6

ELVIS RONDA - 3

Camilla Winther

Sabro Rideklub



116,50
7



117

64,722

12

28

ROLØKKE SAFARI - 1

Amanda Sejr Spetzler

Vestbirk Rideklub



114,50
8



115

63,611

13

17

CAVELLO - 3

Julie Clausen

Mejlby Rideklub



113,50
9



114

63,056

5

19

KIT MÅRSØ - 3

maja mølholm gregersen

Thorsø Rideklub



113,50
9



114

63,056

8

20

LIBERTY (BIRKE- LUNDS LADY) - 1

Mathilde Falther Thomsen

Arden Sports Rideklub



113,50
9



114

63,056

10

1

MALLE BROK - 3

Sofie Islev-Andresen

Harridslev Rideklub



113,00
12



113

62,778

11

47

JOAKIM - 3

Laura Bligaard

Skive Rideklub



112,00
13



112

62,222

15

33

SNOWBALL - 3

Sarah Viby Jensen

Thorsø Rideklub



111,50
14



112

61,944

1

22

LILLE SKY - 3

Julie Clausen

Mejlby Rideklub



109,00
15



109

60,556

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub PONYSTÆVNE for de mindste og mindre rutinerede
12/03/2016 - 12/03/2016


4LD2-B ryttere fra 2005 eller senere - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Anna Østergaard

Sponsor:  Lundens Fodershop
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

15

HEART OF STONE - 2

Caroline G. Rasmussen

Ommersyssel Rideklub



148,50
1



149

70,714

1

3

20

LIBERTY (BIRKE- LUNDS LADY) - 1

Mathilde Falther Thomsen

Arden Sports Rideklub



140,50
2



141

66,905

2

4

40

JACKSON - 2

Isabella Nørgaard

Thorsø Rideklub



137,50
3



138

65,476

3

11

45

CHINLE - 1

Trine Værum Pedersen

Thorsø Rideklub



137,00
4



137

65,238

7

19

KIT MÅRSØ - 3

maja mølholm gregersen

Thorsø Rideklub



136,00
5



136

64,762

9

36

CHANEL - 3

Victoria Brandt Haakonsson

Thorsø Rideklub



136,00
5



136

64,762

5

6

ELVIS RONDA - 3

Camilla Winther

Sabro Rideklub



133,50
7



134

63,571

1

28

ROLØKKE SAFARI - 1

Amanda Sejr Spetzler

Vestbirk Rideklub



133,50
7



134

63,571

2

47

JOAKIM - 3

Laura Bligaard

Skive Rideklub



128,00
9



128

60,952

10

1

MALLE BROK - 3

Sofie Islev-Andresen

Harridslev Rideklub



124,00
10



124

59,048

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub PONYSTÆVNE for de mindste og mindre rutinerede
12/03/2016 - 12/03/2016


5LD1 eller LD2% - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Anna Østergaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

32

INNIS NATRON - 3

cecilie cederstrøm

Gjern Rideklub



68,57
1



69

68,571

1

4

49

MARJOLEIN - 1

Alberte Bligaard

Skive Rideklub



66,94
2



67

66,944

2

2

23

MIRAIN GALICIA - 3

Andrea Syndergaard Jespersen

Langå Og Omegens Rideklub



65,28
3



65

65,278

1

14

SKELHØJS BELLEVUE - 2

Clara Kappel Bromand

Thorsø Rideklub



63,61
4



64

63,611

3

37

VERONA - 1

Pernille Halkjær Pedersen

Thorsø Rideklub



58,89
5



59

58,889

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub PONYSTÆVNE for de mindste og mindre rutinerede
12/03/2016 - 12/03/2016


6LC1-B ryttere fra 2003 eller senere - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Charlotte Børresen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

49

MARJOLEIN - 1

Alberte Bligaard

Skive Rideklub



174,00
1



174

69,600

1

9

2

MASKENKOL'S KILKENNY - 2

Helene Grenaa Andersen

Thorsø Rideklub



162,50
2



163

65,000

2

7

48

ALBERTO - 3

Mathilde Bligaard

Skive Rideklub



161,50
3



162

64,600

3

6

41

BEAUTY - 1

Elias Rose Thorndal

Thorsø Rideklub



155,00
4



155

62,000

5

32

INNIS NATRON - 3

cecilie cederstrøm

Gjern Rideklub



150,00
5



150

60,000

3

14

SKELHØJS BELLEVUE - 2

Clara Kappel Bromand

Thorsø Rideklub



147,50
6



148

59,000

10

46

BO AMI - 3

Malou Andersen

Thorsø Rideklub



147,00
7



147

58,800

4

16

HOLSTEINS JOKER GIRL - 2

Mikkeline Madsen

Thorsø Rideklub



145,00
8



145

58,000

8

44

ELMHOLTS TUDOR STYLE - 1

Mathilde Mortensen

Thorsø Rideklub



138,00
9



138

55,200

2

45

CHINLE - 1

Trine Værum Pedersen

Thorsø Rideklub



134,00
10



134

53,600

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub PONYSTÆVNE for de mindste og mindre rutinerede
12/03/2016 - 12/03/2016


7LC3-B ryttere fra 2003 eller senere - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:C: Charlotte Børresen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

31

STORGAARDS AMADEUS - 1

Amalie Vinkler

Aarhus Rideklub



175,50
1



176

70,200

1

2

41

BEAUTY - 1

Elias Rose Thorndal

Thorsø Rideklub



161,00
2



161

64,400

3

48

ALBERTO - 3

Mathilde Bligaard

Skive Rideklub



155,00
3



155

62,000

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub PONYSTÆVNE for de mindste og mindre rutinerede
12/03/2016 - 12/03/2016


8Procentklasse Pony LC1, LC2 og LC3% - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Charlotte Børresen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

29

RED POWER - 1

Cecilie Emilie Frederiksen

Gl. Estrup Rideklub



68,80
1



69

68,800

1

15

2

MASKENKOL'S KILKENNY - 2

Helene Grenaa Andersen

Thorsø Rideklub



66,09
2



66

66,087

2

1

5

MYOMY MELODY - 2

Mai Hou Olesen

Stevnstrup Rideklub Af 1994



65,20
3



65

65,200

3

17

4

SANTALINA - 2

Lykke Sørensen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



64,80
4



65

64,800

4

12

4

SANTALINA - 2

Lykke Sørensen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



63,91
5



64

63,913

9

43

PINGO - 1

Laura Andersen

Hylke Og Omegns Rideforening



63,80
6



64

63,800

11

5

MYOMY MELODY - 2

Mai Hou Olesen

Stevnstrup Rideklub Af 1994



63,26
7



63

63,261

10

10

ANTONIUS - 2

Victoria Binderup larsen

Rebild Sportsrideklub



62,80
8



63

62,800

16

29

RED POWER - 1

Cecilie Emilie Frederiksen

Gl. Estrup Rideklub



62,80
8



63

62,800

5

16

HOLSTEINS JOKER GIRL - 2

Mikkeline Madsen

Thorsø Rideklub



62,40
10



62

62,400

14

43

PINGO - 1

Laura Andersen

Hylke Og Omegns Rideforening



61,96
11



62

61,957

3

46

BO AMI - 3

Malou Andersen

Thorsø Rideklub



60,80
12



61

60,800

13

11

LYNGDALS COSMIA - 2

Laura Mølholm gregersen

Thorsø Rideklub



60,44
13



60

60,435

4

11

LYNGDALS COSMIA - 2

Laura Mølholm gregersen

Thorsø Rideklub



60,20
14



60

60,200

7

23

MIRAIN GALICIA - 3

Andrea Syndergaard Jespersen

Langå Og Omegens Rideklub



58,00
15



58

58,000

2

44

ELMHOLTS TUDOR STYLE - 1

Mathilde Mortensen

Thorsø Rideklub



52,20
16



52

52,200

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub PONYSTÆVNE for de mindste og mindre rutinerede
12/03/2016 - 12/03/2016


9Procentklasse Pony LB1, LB2, LB3 og LA1 - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Charlotte Børresen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

8

50

ELMELUNDS VICTOR - 2

Maja Nyhus Nisted

Viborg Rideklub



66,13
1



66

66,129

1

4

9

TARZAN - 1

Kathleen Sejr Pedersen

Vestbirk Rideklub



63,87
2



64

63,871

2

7

52

ELMEGÅRDENS ALVIN - 2

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



63,79
3



64

63,793

3

9

3

SURPRISE - 1

Marie Uggerby Eriksen

Viborg Rideklub



63,71
4



64

63,710

4

15

50

ELMELUNDS VICTOR - 2

Maja Nyhus Nisted

Viborg Rideklub



63,45
5



63

63,448

1

51

VOGNMANDGÅRDENS BUSTER - 1

Freja Kronborg Andersen

Hylke Og Omegns Rideforening



62,58
6



63

62,581

5

8

MAY DREAM - 1

Sille Markvard

Rideklubben Hadsund



62,07
7



62

62,069

2

52

ELMEGÅRDENS ALVIN - 2

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



61,77
8



62

61,774

12

9

TARZAN - 1

Kathleen Sejr Pedersen

Vestbirk Rideklub



61,38
9



61

61,379

6

51

VOGNMANDGÅRDENS BUSTER - 1

Freja Kronborg Andersen

Hylke Og Omegns Rideforening



60,86
10



61

60,862

11

8

MAY DREAM - 1

Sille Markvard

Rideklubben Hadsund



59,66
11



60

59,655

14

3

SURPRISE - 1

Marie Uggerby Eriksen

Viborg Rideklub



58,97
12



59

58,966

3

10

ANTONIUS - 2

Victoria Binderup larsen

Rebild Sportsrideklub



57,10
13



57

57,097

Top | Retur