Resultater
Thorsø Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


Klasseoversigt
1.LD%1,2 Toftegårdens Rideudstyr med opråb eller trækker –- deltagerrosetter til alle ekvipager, ærespræmier til de placerede PONY - A
2.LD%1,2 STALD-DIREKTE CUP indled PONY - A
3.LC1 STALD-DIREKTE CUP indled PONY - A
4.LC2 STALD-DIREKTE CUP indled PONY - A
5.LB%1,2,3 Bilernes Hus ryttere fra 2004 eller senere- Ærespræmier og 5 halede rosetter PONY - A
6.LB%1,2,3 Hundesalonen i Langå Tæppe til 1. plads. PONY - A
7.LA% 1,2,3,4 STALD-DIREKTE CUP indled PONY - A
8.LD% 1,2 STALD-DIREKTE CUP indled Bane B HEST - A
9.LC1 STALD-DIREKTE CUP indled HEST - A
10.LC2 STALD-DIREKTE CUP indled HEST - A
11.LB% 1,2,3 Tika Rideudstyr Tæppe til 1. plads. HEST - A
12.LA1 STALD-DIREKTE CUP indled HEST - A
13.LA2 STALD-DIREKTE CUP indled HEST - A
14.LA% 1,2,3 Huset Infinity HEST - A
15.LD%1,2 med opråb eller trækker –- deltagerrosetter til alle ekvipager, medaljer til de placerede PONY - A
16.LD2 ryttere fra 2005 eller senere, Plaquetter til de placerede. PONY - A
17.LC1 ryttere fra 2005 eller senere, Plaquetter og 5 halede rosetter til alle placerede. PONY - A
18.LC1 STALD-DIREKTE CUP afslut PONY - A
19.LC2 STALD-DIREKTE CUP afslut PONY - A
20.LB% 1,2,3 STALD-DIREKTE CUP indled PONY - A
22.LA% 1,2,3,4 STALD-DIREKTE CUP afslut PONY - A
25.LC1 STALD-DIREKTE CUP afslut HEST - A
26.LC2 STALD-DIREKTE CUP afslut HEST - A
29.LA1 STALD-DIREKTE CUP afslut HEST - A
30.LA2 STALD-DIREKTE CUP afslut HEST - A
31.LA% 1,2, og 3 SKAGA Omega 3 Pengepræmier HEST - A
32.LD% 1,2 A VVS & BLIK, Thorsø - Ryttere fra 2006 eller senere PONY - A
33.LD% 1,2 STALD-DIREKTE CUP afslut PONY - A
35.LC% 1,2,3 Murerfirmaet Johannes Andersen - pengepræmier PONY - A
36.LB% 1,2,3 STALD-DIREKTE CUP afslut PONY - A
39.LD% 1,2 STALD-DIREKTE CUP afslut Bane B HEST - A
40.LC til LA2% Ryttere over 30 år. MIN MASSØR v. Hanne Pedersen Plaquetter til alle placerede. HEST/PONY - A
41.LC% 1,2,3 KUN for 4 års Nymand Montage med gangartsbedømmelse og penge præmier HESTE - A
45.LA1 Bjerringbro Kontorforsyning Pengepræmier og Plaquetter til alle placerede. - A
46.LA2 Nymand Montage Pengepræmier og Plaquetter til alle placerede.HEST - A
900.4 års gangartbedømmelse - A

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


1 LD%1,2 Toftegårdens Rideudstyr med opråb eller trækker –- deltagerrosetter til alle ekvipager, ærespræmier til de placerede PONY - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere: C: Mimi Shin Jensen

Sponsor: Toftegårdens Rideudstyr
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

119

FOINIX DYREKJÆR - 1

Anne Roed

Kallehavegård Rideklub, Randers



68,33
1



68

68,333

1

4

82

IBRAHIM - 2

Kristine Bjørnholt

Kallehavegård Rideklub, Randers



65,56
2



66

65,556

2

5

88

CIRKELINE - 2

Maria Jensen Tolstrup

Brædstrup Rideklub



63,33
3



63

63,333

2

88

CIRKELINE - 2

Maria Jensen Tolstrup

Brædstrup Rideklub



60,56
4



61

60,556

3

99

LLANDAR MIMOSA STARLIGHT - 2

Cecilie Wramberg Frost

Silkeborg Rideklub



60,28
5



60

60,278

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


2LD%1,2 STALD-DIREKTE CUP indled PONY - A

Antal plac.: 5
Dotering:

Dommere:C: Mimi Shin Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

17

67

DARINKO STAR - 3

Josephine Brendholdt

Ommersyssel Rideklub



75,00
1



75

75,000

1

6

67

DARINKO STAR - 3

Josephine Brendholdt

Ommersyssel Rideklub



74,72
2



75

74,722

2

11

21

GISEL - 1

Sara Aachmann

Haflinger Sport



69,29
3



69

69,286

3

9

75

FELLINI - 1

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



68,06
4



68

68,056

4

8

105

NIKITA - 3

Frida Nygaard Dahl

Thorsø Rideklub



68,06
4



68

68,056

4

12

44

JOKER - 1

Jasmin Elleskov

Lindegårdens Rideklub



67,38
6



67

67,381

1

21

GISEL - 1

Sara Aachmann

Haflinger Sport



67,22
7



67

67,222

16

79

TAMIRA BROBY - 1

Kathleen Sejr Pedersen

Hylke Og Omegns Rideforening



67,14
8



67

67,143

19

97

TOVDAL'S ICE CREAM QUEEN - 1

Clara Kappel Bromand

Thorsø Rideklub



66,19
9



66

66,190

10

117

GAIA - 3

Vilja Benedikte Laaksonen Eriksen

Thorsø Rideklub



66,19
9



66

66,190

13

75

FELLINI - 1

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



65,95
11



66

65,952

2

74

CHICO BLUE EYES HØJGÅRD - 1

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



65,56
12



66

65,556

14

118

MISS DIXIE - 2

Kamilla Frederiksen

Thorsø Rideklub



65,48
13



65

65,476

18

71

ROLØKKE SAFARI - 1

Amanda Sejr Spetzler

Hylke Og Omegns Rideforening



65,00
14



65

65,000

15

105

NIKITA - 3

Frida Nygaard Dahl

Thorsø Rideklub



65,00
14



65

65,000

20

74

CHICO BLUE EYES HØJGÅRD - 1

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



64,76
16



65

64,762

7

79

TAMIRA BROBY - 1

Kathleen Sejr Pedersen

Hylke Og Omegns Rideforening



64,44
17



64

64,444

4

118

MISS DIXIE - 2

Kamilla Frederiksen

Thorsø Rideklub



63,33
18



63

63,333

5

71

ROLØKKE SAFARI - 1

Amanda Sejr Spetzler

Hylke Og Omegns Rideforening






Disk

3

117

GAIA - 3

Vilja Benedikte Laaksonen Eriksen

Thorsø Rideklub






Disk

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


3LC1 STALD-DIREKTE CUP indled PONY - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Mimi Shin Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

84

SNORGAARDENS MIKADO - 1

Emilia Madsen

Thorsø Rideklub



188,50
1



189

75,400

1

4

51

HEART OF STONE - 2

Caroline G. Rasmussen

Ommersyssel Rideklub



188,00
2



188

75,200

2

3

45

FRONERTHIG MARIA - 2

Mia Olsen

Thorsø Rideklub



182,00
3



182

72,800

3

7

63

LINDENBOOMS PATRIZIA - 1

Natasja Holst Holbæk Thomsen

Harridslev Rideklub



172,00
4



172

68,800

11

18

JÆGERSBORGS MARCHING INN - 1

Celia Moesgaard Skov

Løgstrup Rideklub



169,50
5



170

67,800

9

76

ROOSGÅRDENS CHANTI - 1

Emma Leth

Klintholm Rideklub



169,50
5



170

67,800

8

66

COLT - 2

Laura Bach Østergaard

Kallehavegård Rideklub, Randers



168,00
7



168

67,200

6

60

SPRINTER - 2

Rebekka Krogh Madsen

Nibe Rideklub



166,50
8



167

66,600

5

56

HOLSTEINS JOKER GIRL - 2

Mikkeline Madsen

Thorsø Rideklub



163,00
9



163

65,200

12

87

PRINS PAW - 1

Ninna Amstrup

Kallehavegård Rideklub, Randers



161,50
10



162

64,600

1

82

IBRAHIM - 2

Kristine Bjørnholt

Kallehavegård Rideklub, Randers



159,00
11



159

63,600

2

97

TOVDAL'S ICE CREAM QUEEN - 1

Clara Kappel Bromand

Thorsø Rideklub



154,50
12



155

61,800

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


4LC2 STALD-DIREKTE CUP indled PONY - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Anne Lakmann Ørndrup

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

84

SNORGAARDENS MIKADO - 1

Emilia Madsen

Thorsø Rideklub



158,50
1



159

68,913

1

6

51

HEART OF STONE - 2

Caroline G. Rasmussen

Ommersyssel Rideklub



153,50
2



154

66,739

2

8

63

LINDENBOOMS PATRIZIA - 1

Natasja Holst Holbæk Thomsen

Harridslev Rideklub



148,50
3



149

64,565

3

1

128

LOPIK'S AIKO - 1

Rebecca Stansfield Bast

Silkeborg Rideklub



147,00
4



147

63,913

7

60

SPRINTER - 2

Rebekka Krogh Madsen

Nibe Rideklub



145,00
5



145

63,043

2

18

JÆGERSBORGS MARCHING INN - 1

Celia Moesgaard Skov

Løgstrup Rideklub



144,00
6



144

62,609

4

23

SANTALINA - 2

Lykke Sørensen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



143,00
7



143

62,174

5

45

FRONERTHIG MARIA - 2

Mia Olsen

Thorsø Rideklub



137,50
8



138

59,783

9

66

COLT - 2

Laura Bach Østergaard

Kallehavegård Rideklub, Randers



135,50
9



136

58,913

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


5LB%1,2,3 Bilernes Hus ryttere fra 2004 eller senere- Ærespræmier og 5 halede rosetter PONY - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:C: Anne Lakmann Ørndrup

Sponsor:  Bilernes Hus
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

37

SKELHØJS BUGATTI - 2

Silje Fast

Hedensted Og Omegns Rideklub



66,77
1



67

66,774

1

1

34

BONNIE BLUE BUTLER - 3

Cecilie Nyholm Adler Sørensen

Aarhus Rideklub



61,77
2



62

61,774

2

72

STORGAARDS AMADEUS - 1

Amalie Vinkler

Skåde Rideklub



60,48
3



60

60,484

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


6LB%1,2,3 Hundesalonen i Langå Tæppe til 1. plads. PONY - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Anne Lakmann Ørndrup

Sponsor:  Hundesalonen i Langå
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

42

VOGNMANDGÅRDENS ALLSTAR - 2

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



68,39
1



68

68,387

1

8

42

VOGNMANDGÅRDENS ALLSTAR - 2

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



67,07
2



67

67,069

2

10

52

ELMEGAARDENS ALVIN - 2

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



66,94
3



67

66,935

3

9

37

SKELHØJS BUGATTI - 2

Silje Fast

Hedensted Og Omegns Rideklub



66,61
4



67

66,613

1

128

LOPIK'S AIKO - 1

Rebecca Stansfield Bast

Silkeborg Rideklub



66,45
5



66

66,452

2

23

SANTALINA - 2

Lykke Sørensen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



64,19
6



64

64,194

5

61

FONTAINE - 1

Christinna Jakobsen

Vasehus Rideklub



64,03
7



64

64,032

4

72

STORGAARDS AMADEUS - 1

Amalie Vinkler

Skåde Rideklub



63,23
8



63

63,226

7

15

STIDSBJERGS CÆSAR - 1

Frida Sonne Hjulmand

Årslevgaardens Rideforening



61,72
9



62

61,724

3

34

BONNIE BLUE BUTLER - 3

Cecilie Nyholm Adler Sørensen

Aarhus Rideklub



59,19
10



59

59,194

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


7LA% 1,2,3,4 STALD-DIREKTE CUP indled PONY - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Anne Lakmann Ørndrup

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

13

14

NØRLUNDS AZNAVOUR II - 2

Mathilde Buch

Midtjydsk Rideklub



70,63
1



71

70,625

1

11

6

LYKKEHØJS CATCH MEE - 1

Anna Nielsen

Skåde Rideklub



68,67
2



69

68,667

2

12

28

STRANDGAARDS GINESSA - 1

Rebecca Ougaard

Ebeltoft Rideklub



67,50
3



68

67,500

3

14

6

LYKKEHØJS CATCH MEE - 1

Anna Nielsen

Skåde Rideklub



66,09
4



66

66,094

7

14

NØRLUNDS AZNAVOUR II - 2

Mathilde Buch

Midtjydsk Rideklub



65,94
5



66

65,938

5

61

FONTAINE - 1

Christinna Jakobsen

Vasehus Rideklub



65,50
6



66

65,500

6

28

STRANDGAARDS GINESSA - 1

Rebecca Ougaard

Ebeltoft Rideklub



65,16
7



65

65,156

2

115

EROS ROSENDAL - 1

Emma  Vang Larsen

Gl. Estrup Rideklub



64,83
8



65

64,828

1

127

ELMELUNDS VICTOR - 2

Maja Nyhus Nisted

Ukendt Rideklub 1



63,28
9



63

63,276

8

127

ELMELUNDS VICTOR - 2

Maja Nyhus Nisted

Ukendt Rideklub 1



63,13
10



63

63,125

9

115

EROS ROSENDAL - 1

Emma  Vang Larsen

Gl. Estrup Rideklub



62,50
11



63

62,500

3

15

STIDSBJERGS CÆSAR - 1

Frida Sonne Hjulmand

Årslevgaardens Rideforening



62,24
12



62

62,241

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


8LD% 1,2 STALD-DIREKTE CUP indled Bane B HEST - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Pia Graugaard - Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

13

62

TAROK ENGBÆKLUND

Maia Ginnerup Andersen

Sabro Rideklub



70,95
1



71

70,952

1

7

92

BAKKEGÅRDENS HIGHLIGHT

Cecilie  Højlund Reinke Olsen

Kirstineholm Rideklub



70,95
1



71

70,952

1

5

32

MOSEGÅRDENS SPLINT - 1

Julie Brøbech Jensen

Sportsrideklubben i Randers



69,72
3



70

69,722

3

4

90

GRØNSKOVLUND'S TOWER

rebecca ytting elgaard

Edelgårdens Rideklub



68,89
4



69

68,889

3

62

TAROK ENGBÆKLUND

Maia Ginnerup Andersen

Sabro Rideklub



68,61
5



69

68,611

11

125

DAMGAARDENS AMIGO

Dorrit Kirckhoff Hansen

Hedensted Og Omegns Rideklub



67,38
6



67

67,381

6

80

DANCING TRIUMPH

Amalie Brandt Aidel

Thorsø Rideklub



67,22
7



67

67,222

14

32

MOSEGÅRDENS SPLINT - 1

Julie Brøbech Jensen

Sportsrideklubben i Randers



66,91
8



67

66,905

8

90

GRØNSKOVLUND'S TOWER

rebecca ytting elgaard

Edelgårdens Rideklub



66,43
9



66

66,429

9

80

DANCING TRIUMPH

Amalie Brandt Aidel

Thorsø Rideklub



65,48
10



65

65,476

12

64

CHASMIN

Kristine Møllebjerg Laursen

Thorsø Rideklub



62,62
11



63

62,619

2

125

DAMGAARDENS AMIGO

Dorrit Kirckhoff Hansen

Hedensted Og Omegns Rideklub



61,94
12



62

61,944

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


9LC1 STALD-DIREKTE CUP indled HEST - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Pia Graugaard - Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

59

BUSBJERGS UNA LUNA

Lina Friis Pedersen

Thorsø Rideklub



178,50
1



179

71,400

1

11

98

SKOVGAARDENS SANTIAGO

Ida Thomsen

Silkeborg Rideklub



176,50
2



177

70,600

2

3

7

ØREVADBROS ZIDANE

Carina Jensen

Silkeborg Rideklub



176,00
3



176

70,400

3

10

92

BAKKEGÅRDENS HIGHLIGHT

Cecilie  Højlund Reinke Olsen

Kirstineholm Rideklub



168,50
4



169

67,400

9

68

LYON SEM

Nanna Mackenhauer

Løgstrup Rideklub



168,00
5



168

67,200

1

126

ENGHAVEGAARDS ROSITA

Anita Wesel

Viborg Rideklub



164,50
6



165

65,800

4

16

SURPRICE FIGHTER

Maia Ginnerup Andersen

Sabro Rideklub



163,00
7



163

65,200

5

24

ULLERUPS PLAY-ORLANDO

Lizet Mouritsen

Silkeborg Rideklub



159,00
8



159

63,600

2

111

RONALDO

Pia Jensen

Kallehavegård Rideklub, Randers



152,50
9



153

61,000

8

64

CHASMIN

Kristine Møllebjerg Laursen

Thorsø Rideklub



147,00
10



147

58,800

6

38

MELISE

Ida Mortensen

Favrskov Ride Klub



142,00
11



142

56,800

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


10LC2 STALD-DIREKTE CUP indled HEST - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Pia Graugaard - Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

98

SKOVGAARDENS SANTIAGO

Ida Thomsen

Silkeborg Rideklub



175,00
1



175

72,917

1

7

59

BUSBJERGS UNA LUNA

Lina Friis Pedersen

Thorsø Rideklub



173,00
2



173

72,083

2

1

7

ØREVADBROS ZIDANE

Carina Jensen

Silkeborg Rideklub



169,00
3



169

70,417

4

24

ULLERUPS PLAY-ORLANDO

Lizet Mouritsen

Silkeborg Rideklub



159,50
4



160

66,458

2

16

SURPRICE FIGHTER

Maia Ginnerup Andersen

Sabro Rideklub



158,50
5



159

66,042

6

55

SALLY-SAMARA

Mai Sloth Skytte

Haflinger Sport



156,50
6



157

65,208

8

68

LYON SEM

Nanna Mackenhauer

Løgstrup Rideklub



154,00
7



154

64,167

5

38

MELISE

Ida Mortensen

Favrskov Ride Klub



147,50
8



148

61,458

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


11LB% 1,2,3 Tika Rideudstyr Tæppe til 1. plads. HEST - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:C: Pia Graugaard - Jensen

Sponsor:  Tika Rideudstyr
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

112

SAMANTA

Laura Rohde

Kirstinelund Sportsrideklub



68,00
1



68

68,000

1

3

112

SAMANTA

Laura Rohde

Kirstinelund Sportsrideklub



67,41
2



67

67,414

2

43

CHICO

Randi Tolstrup

Brædstrup Rideklub



62,50
3



63

62,500

4

43

CHICO

Randi Tolstrup

Brædstrup Rideklub



60,52
4



61

60,517

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


12LA1 STALD-DIREKTE CUP indled HEST - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Tanja Johansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

8

36

JACK SPARROW

Anne-Kathrine Tang Nielsen

Kjellerup og Omegns Rideklub



188,50
1



189

69,815

1

6

1

XENIA B.

Gitte Pedersen

Sportsrideklubben Silkeborg



187,00
2



187

69,259

2

2

19

KROGAGERS UNNIE

Karina Laustsen

Viborg Rideklub



185,50
3



186

68,704

9

57

WISSINGGAARDS DREAM OF GLORY

Thilde Laursen

Thorsø Rideklub



185,00
4



185

68,519

5

86

MARTINUS

Louise Bialazka Hansen

Lindegårdens Rideklub



182,00
5



182

67,407

4

58

COMTESSE

Karen Kimose Kalsbøll

Rideklubben Tougaard



177,00
6



177

65,556

7

102

TANNE

Michela Oppelstrup Nørgaard Jensen

Rideklubben Ane



169,50
7



170

62,778

1

12

HOLBÆKS THALULLAH

sabrine bach sørensen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



168,50
8



169

62,407

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


13LA2 STALD-DIREKTE CUP indled HEST - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Tanja Johansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

1

XENIA B.

Gitte Pedersen

Sportsrideklubben Silkeborg



194,50
1



195

67,069

1

4

19

KROGAGERS UNNIE

Karina Laustsen

Viborg Rideklub



194,50
1



195

67,069

1

9

86

MARTINUS

Louise Bialazka Hansen

Lindegårdens Rideklub



192,50
3



193

66,379

8

57

WISSINGGAARDS DREAM OF GLORY

Thilde Laursen

Thorsø Rideklub



190,50
4



191

65,690

7

54

ANDRAS W

Mikkeline Margrethe Valeur

Løgstrup Rideklub



184,50
5



185

63,621

3

12

HOLBÆKS THALULLAH

sabrine bach sørensen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



182,50
6



183

62,931

6

33

LYBÆKS ROMANTICA

maria würtz nielsen

Thorsø Rideklub



181,00
7



181

62,414

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


14LA% 1,2,3 Huset Infinity HEST - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Tanja Johansen

Sponsor:  Huset Infinity
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

110

OPUCCINI

Pernille N. Andersen

Thorsø Rideklub



66,85
1



67

66,852

1

4

109

BELINI LERUP

Pernille N. Andersen

Thorsø Rideklub



66,67
2



67

66,667

2

6

130

HØJGÅRDS IB

Louise Berkhoudt Lassen

Favrskov Ride Klub



65,17
3



65

65,172

5

54

ANDRAS W

Mikkeline Margrethe Valeur

Løgstrup Rideklub



63,62
4



64

63,621

2

130

HØJGÅRDS IB

Louise Berkhoudt Lassen

Favrskov Ride Klub



63,33
5



63

63,333

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


15LD%1,2 med opråb eller trækker –- deltagerrosetter til alle ekvipager, medaljer til de placerede PONY - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Pia Graugaard - Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

104

SØRILLA - 2

Alma Provst Andreassen

Sportsrideklubben Mariagerfjord



57,38
1



57

57,381

1

1

119

FOINIX DYREKJÆR - 1

Anne Roed

Kallehavegård Rideklub, Randers



57,22
2



57

57,222

2

5

100

ELMHOLTS IDEAL - 1

Camilla Winther

Sabro Rideklub



56,91
3



57

56,905

2

100

ELMHOLTS IDEAL - 1

Camilla Winther

Sabro Rideklub



56,67
4



57

56,667

3

99

LLANDAR MIMOSA STARLIGHT - 2

Cecilie Wramberg Frost

Silkeborg Rideklub



54,72
5



55

54,722

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


16LD2 ryttere fra 2005 eller senere, Plaquetter til de placerede. PONY - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:C: Pia Graugaard - Jensen

Sponsor:  Møllers Entreprenørfirma
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

96

U-PETER - 1

Isabella Nørgaard

Thorsø Rideklub



62,86
1



63

62,857

1

3

27

ELVIS RONDA - 3

Camilla Winther

Sabro Rideklub



61,43
2



61

61,429

1

117

GAIA - 3

Vilja Benedikte Laaksonen Eriksen

Thorsø Rideklub



58,57
3



59

58,571

2

118

MISS DIXIE - 2

Kamilla Frederiksen

Thorsø Rideklub



52,38
4



52

52,381

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


17LC1 ryttere fra 2005 eller senere, Plaquetter og 5 halede rosetter til alle placerede. PONY - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Pia Graugaard - Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

103

LYKKEHØJS CATCH MEE - 1

Cecilie Nyholm Adler Sørensen

Aarhus Rideklub



161,50
1



162

64,600

1

2

56

HOLSTEINS JOKER GIRL - 2

Mikkeline Madsen

Thorsø Rideklub



161,00
2



161

64,400

2

5

107

BALOU - 3

Malou Andersen

Thorsø Rideklub



147,00
3



147

58,800

3

66

COLT - 2

Laura Bach Østergaard

Kallehavegård Rideklub, Randers



146,50
4



147

58,600

1

27

ELVIS RONDA - 3

Camilla Winther

Sabro Rideklub






Disk

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


18LC1 STALD-DIREKTE CUP afslut PONY - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Pia Graugaard - Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

45

FRONERTHIG MARIA - 2

Mia Olsen

Thorsø Rideklub



177,00
1



177

70,800

1

8

63

LINDENBOOMS PATRIZIA - 1

Natasja Holst Holbæk Thomsen

Harridslev Rideklub



175,00
2



175

70,000

2

9

84

SNORGAARDENS MIKADO - 1

Emilia Madsen

Thorsø Rideklub



171,50
3



172

68,600

3

6

51

HEART OF STONE - 2

Caroline G. Rasmussen

Ommersyssel Rideklub



169,50
4



170

67,800

7

56

HOLSTEINS JOKER GIRL - 2

Mikkeline Madsen

Thorsø Rideklub



158,50
5



159

63,400

1

133

LYKKEHØJS AYA - 1

Caroline Schriver

Sabro Rideklub



157,00
6



157

62,800

10

95

ZORBA - 1

Kristine Bruun Rasmussen

Thorsø Rideklub



152,00
7



152

60,800

3

107

BALOU - 3

Malou Andersen

Thorsø Rideklub



146,00
8



146

58,400

5

50

SKELHØJS BELLEVUE - 2

Clara Kappel Bromand

Thorsø Rideklub



145,00
9



145

58,000

2

104

SØRILLA - 2

Alma Provst Andreassen

Sportsrideklubben Mariagerfjord



141,50
10



142

56,600

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


19LC2 STALD-DIREKTE CUP afslut PONY - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Mimi Shin Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

51

HEART OF STONE - 2

Caroline G. Rasmussen

Ommersyssel Rideklub



168,50
1



169

73,261

1

3

23

SANTALINA - 2

Lykke Sørensen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



153,50
2



154

66,739

2

4

45

FRONERTHIG MARIA - 2

Mia Olsen

Thorsø Rideklub



153,50
2



154

66,739

2

1

133

LYKKEHØJS AYA - 1

Caroline Schriver

Sabro Rideklub



149,50
4



150

65,000

7

63

LINDENBOOMS PATRIZIA - 1

Natasja Holst Holbæk Thomsen

Harridslev Rideklub



142,50
5



143

61,957

5

50

SKELHØJS BELLEVUE - 2

Clara Kappel Bromand

Thorsø Rideklub



141,00
6



141

61,304

2

84

SNORGAARDENS MIKADO - 1

Emilia Madsen

Thorsø Rideklub



138,50
7



139

60,217

9

95

ZORBA - 1

Kristine Bruun Rasmussen

Thorsø Rideklub



135,50
8



136

58,913

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


20LB% 1,2,3 STALD-DIREKTE CUP indled PONY - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Mimi Shin Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

17

52

ELMEGAARDENS ALVIN - 2

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



72,10
1



72

72,097

1

11

35

FYRSTERLING'S PERFECT DANCE - 1

Pernille Borup

Kjellerup og Omegns Rideklub



70,17
2



70

70,172

2

9

40

RANO - 1

Juliane Larsen

Viborg Rideklub



69,14
3



69

69,138

3

1

22

SURPRISE - 1

Marie Uggerby Eriksen

Viborg Rideklub



66,77
4



67

66,774

4

6

22

SURPRISE - 1

Marie Uggerby Eriksen

Viborg Rideklub



66,72
5



67

66,724

2

40

RANO - 1

Juliane Larsen

Viborg Rideklub



65,48
6



65

65,484

16

124

STARLY - 3

Victoria Kirckhoff Petersen

Hedensted Og Omegns Rideklub



65,32
7



65

65,323

4

23

SANTALINA - 2

Lykke Sørensen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



65,00
8



65

65,000

3

34

BONNIE BLUE BUTLER - 3

Cecilie Nyholm Adler Sørensen

Aarhus Rideklub



64,84
9



65

64,839

12

3

SOLGÅRDENS INDY - 2

Karen Provst Andreasen

Sportsrideklubben Mariagerfjord



64,66
10



65

64,655

10

42

VOGNMANDGÅRDENS ALLSTAR - 2

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



64,48
11



64

64,483

13

15

STIDSBJERGS CÆSAR - 1

Frida Sonne Hjulmand

Årslevgaardens Rideforening



64,14
12



64

64,138

14

42

VOGNMANDGÅRDENS ALLSTAR - 2

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



64,03
13



64

64,032

8

124

STARLY - 3

Victoria Kirckhoff Petersen

Hedensted Og Omegns Rideklub



63,28
14



63

63,276

5

35

FYRSTERLING'S PERFECT DANCE - 1

Pernille Borup

Kjellerup og Omegns Rideklub



62,26
15



62

62,258

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


22LA% 1,2,3,4 STALD-DIREKTE CUP afslut PONY - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Mimi Shin Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

8

14

NØRLUNDS AZNAVOUR II - 2

Mathilde Buch

Midtjydsk Rideklub



72,50
1



73

72,500

1

1

127

ELMELUNDS VICTOR - 2

Maja Nyhus Nisted

Ukendt Rideklub 1



70,35
2



70

70,345

2

7

6

LYKKEHØJS CATCH MEE - 1

Anna Nielsen

Skåde Rideklub



68,75
3



69

68,750

2

115

EROS ROSENDAL - 1

Emma  Vang Larsen

Gl. Estrup Rideklub



67,93
4



68

67,931

6

127

ELMELUNDS VICTOR - 2

Maja Nyhus Nisted

Ukendt Rideklub 1



65,78
5



66

65,781

5

115

EROS ROSENDAL - 1

Emma  Vang Larsen

Gl. Estrup Rideklub



65,47
6



65

65,469

4

3

SOLGÅRDENS INDY - 2

Karen Provst Andreasen

Sportsrideklubben Mariagerfjord



62,41
7



62

62,414

3

15

STIDSBJERGS CÆSAR - 1

Frida Sonne Hjulmand

Årslevgaardens Rideforening



62,41
7



62

62,414

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


25LC1 STALD-DIREKTE CUP afslut HEST - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Jane Dalsgaard Prebensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

98

SKOVGAARDENS SANTIAGO

Ida Thomsen

Silkeborg Rideklub



170,00
1



170

68,000

1

5

16

SURPRICE FIGHTER

Maia Ginnerup Andersen

Sabro Rideklub



166,00
2



166

66,400

2

6

24

ULLERUPS PLAY-ORLANDO

Lizet Mouritsen

Silkeborg Rideklub



164,50
3



165

65,800

4

7

ØREVADBROS ZIDANE

Carina Jensen

Silkeborg Rideklub



164,00
4



164

65,600

2

94

BOSS J STARDUST

Rebekka Nielsen

Løgstrup Rideklub



162,00
5



162

64,800

7

64

CHASMIN

Kristine Møllebjerg Laursen

Thorsø Rideklub



150,00
6



150

60,000

1

123

TACO FRA SDR. VOLLUM

Ingeborg Flak

Harridslev Rideklub



136,00
7



136

54,400

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


26LC2 STALD-DIREKTE CUP afslut HEST - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Jane Dalsgaard Prebensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

98

SKOVGAARDENS SANTIAGO

Ida Thomsen

Silkeborg Rideklub



165,00
1



165

68,750

1

3

7

ØREVADBROS ZIDANE

Carina Jensen

Silkeborg Rideklub



157,50
2



158

65,625

2

5

24

ULLERUPS PLAY-ORLANDO

Lizet Mouritsen

Silkeborg Rideklub



156,50
3



157

65,208

1

94

BOSS J STARDUST

Rebekka Nielsen

Løgstrup Rideklub



156,50
3



157

65,208

7

81

CONRAD HØJMARK

Annemette Bitsch

Thorsø Rideklub



155,50
5



156

64,792

4

16

SURPRICE FIGHTER

Maia Ginnerup Andersen

Sabro Rideklub



151,00
6



151

62,917

2

123

TACO FRA SDR. VOLLUM

Ingeborg Flak

Harridslev Rideklub



148,00
7



148

61,667

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


29LA1 STALD-DIREKTE CUP afslut HEST - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Jane Dalsgaard Prebensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

57

WISSINGGAARDS DREAM OF GLORY

Thilde Laursen

Thorsø Rideklub



185,00
1



185

68,519

1

1

86

MARTINUS

Louise Bialazka Hansen

Lindegårdens Rideklub



179,50
2



180

66,481

2

3

1

XENIA B.

Gitte Pedersen

Sportsrideklubben Silkeborg



176,00
3



176

65,185

2

93

SARTORS COMBAT WARRIOR II

Rebekka Nielsen

Løgstrup Rideklub



174,50
4



175

64,630

4

102

TANNE

Michela Oppelstrup Nørgaard Jensen

Rideklubben Ane



169,50
5



170

62,778

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


30LA2 STALD-DIREKTE CUP afslut HEST - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Jane Dalsgaard Prebensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

57

WISSINGGAARDS DREAM OF GLORY

Thilde Laursen

Thorsø Rideklub



195,00
1



195

67,241

1

2

19

KROGAGERS UNNIE

Karina Laustsen

Viborg Rideklub



192,50
2



193

66,379

2

7

93

SARTORS COMBAT WARRIOR II

Rebekka Nielsen

Løgstrup Rideklub



192,00
3



192

66,207

6

86

MARTINUS

Louise Bialazka Hansen

Lindegårdens Rideklub



187,00
4



187

64,483

8

1

XENIA B.

Gitte Pedersen

Sportsrideklubben Silkeborg



186,00
5



186

64,138

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


31LA% 1,2, og 3 SKAGA Omega 3 Pengepræmier HEST - A

Antal plac.: 2
Dotering: 150, 100, 50

Dommere:C: Jane Dalsgaard Prebensen

Sponsor:  Skaga Omega 3
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

122

GRØNTANG DIVA

Emma Lemmer Jørgensen

Gl. Estrup Rideklub



65,37
1



65

65,370

1

6

5

KILDEGÅRDENS STAR-LIGHT

Anne Frandsen

Lykkeshøj Rideklub



64,31
2



64

64,310

2

3

5

KILDEGÅRDENS STAR-LIGHT

Anne Frandsen

Lykkeshøj Rideklub



64,07
3



64

64,074

2

53

DEMI AF HEDENSMINDE

Karoline Dreyer Kattenhøj

Struer Rideklub



60,93
4



61

60,926

5

53

DEMI AF HEDENSMINDE

Karoline Dreyer Kattenhøj

Struer Rideklub



60,17
5



60

60,172

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


32LD% 1,2 A VVS & BLIK, Thorsø - Ryttere fra 2006 eller senere PONY - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: pernille b grønkjær

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

77

PABLO - 3

Emma Aakjær Mousten

Rideklubben Hadsund



76,11
1



76

76,111

1

5

96

U-PETER - 1

Isabella Nørgaard

Thorsø Rideklub



64,52
2



65

64,524

2

1

96

U-PETER - 1

Isabella Nørgaard

Thorsø Rideklub



63,33
3



63

63,333

2

78

PABLO - 3

Lærke Aakjær Mousten

Rideklubben Hadsund



61,94
4



62

61,944

3

121

FILUCA - 2

Minna Værum Pedersen

Thorsø Rideklub



54,44
5



54

54,444

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


33LD% 1,2 STALD-DIREKTE CUP afslut PONY - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: pernille b grønkjær

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

11

67

DARINKO STAR - 3

Josephine Brendholdt

Ommersyssel Rideklub



74,29
1



74

74,286

1

9

21

GISEL - 1

Sara Aachmann

Haflinger Sport



72,62
2



73

72,619

2

2

21

GISEL - 1

Sara Aachmann

Haflinger Sport



71,39
3



71

71,389

3

4

67

DARINKO STAR - 3

Josephine Brendholdt

Ommersyssel Rideklub



68,33
4



68

68,333

3

48

LANGTHJEMS TEQILLA - 1

Trina Skov Lauritsen

Lindegårdens Rideklub



60,56
5



61

60,556

7

106

CHINLE - 1

Trine Pedersen

Thorsø Rideklub



60,48
6



60

60,476

12

73

SNOWBALL - 3

Sarah Viby Jensen

Thorsø Rideklub



56,67
7



57

56,667

6

73

SNOWBALL - 3

Sarah Viby Jensen

Thorsø Rideklub



56,11
8



56

56,111

10

48

LANGTHJEMS TEQILLA - 1

Trina Skov Lauritsen

Lindegårdens Rideklub



55,71
9



56

55,714

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


35LC% 1,2,3 Murerfirmaet Johannes Andersen - pengepræmier PONY - A

Antal plac.: 3
Dotering: 150, 100, 50

Dommere:C: pernille b grønkjær

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

46

HANNIBAL - 1

Emilie Sofie Louring

Tebbestrup Rideklub



73,48
1



73

73,478

1

4

46

HANNIBAL - 1

Emilie Sofie Louring

Tebbestrup Rideklub



73,20
2



73

73,200

2

2

31

TICHO - 1

Sofie Holmen Terkelsen

Midtjydsk Rideklub



71,80
3



72

71,800

3

9

23

SANTALINA - 2

Lykke Sørensen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



67,00
4



67

67,000

6

31

TICHO - 1

Sofie Holmen Terkelsen

Midtjydsk Rideklub



66,52
5



67

66,522

1

131

BØGELY'S CELINE - 1

Cecilie Kvist

Favrskov Ride Klub



65,80
6



66

65,800

5

23

SANTALINA - 2

Lykke Sørensen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



63,48
7



63

63,478

8

131

BØGELY'S CELINE - 1

Cecilie Kvist

Favrskov Ride Klub



60,80
8



61

60,800

3

106

CHINLE - 1

Trine Pedersen

Thorsø Rideklub



53,20
9



53

53,200

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


36LB% 1,2,3 STALD-DIREKTE CUP afslut PONY - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: pernille b grønkjær

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

52

ELMEGAARDENS ALVIN - 2

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



68,87
1



69

68,871

1

3

35

FYRSTERLING'S PERFECT DANCE - 1

Pernille Borup

Kjellerup og Omegns Rideklub



67,10
2



67

67,097

2

8

42

VOGNMANDGÅRDENS ALLSTAR - 2

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



65,65
3



66

65,645

3

7

35

FYRSTERLING'S PERFECT DANCE - 1

Pernille Borup

Kjellerup og Omegns Rideklub



64,66
4



65

64,655

4

22

SURPRISE - 1

Marie Uggerby Eriksen

Viborg Rideklub



62,76
5



63

62,759

1

22

SURPRISE - 1

Marie Uggerby Eriksen

Viborg Rideklub



62,26
6



62

62,258

9

124

STARLY - 3

Victoria Kirckhoff Petersen

Hedensted Og Omegns Rideklub



60,48
7



60

60,484

2

34

BONNIE BLUE BUTLER - 3

Cecilie Nyholm Adler Sørensen

Aarhus Rideklub



60,16
8



60

60,161

5

124

STARLY - 3

Victoria Kirckhoff Petersen

Hedensted Og Omegns Rideklub



57,59
9



58

57,586

6

42

VOGNMANDGÅRDENS ALLSTAR - 2

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



53,62
10



54

53,621

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


39LD% 1,2 STALD-DIREKTE CUP afslut Bane B HEST - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Nadia Algren

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

80

DANCING TRIUMPH

Amalie Brandt Aidel

Thorsø Rideklub



75,28
1



75

75,278

1

7

80

DANCING TRIUMPH

Amalie Brandt Aidel

Thorsø Rideklub



74,52
2



75

74,524

2

2

32

MOSEGÅRDENS SPLINT - 1

Julie Brøbech Jensen

Sportsrideklubben i Randers



70,56
3



71

70,556

8

32

MOSEGÅRDENS SPLINT - 1

Julie Brøbech Jensen

Sportsrideklubben i Randers



68,81
4



69

68,810

6

62

TAROK ENGBÆKLUND

Maia Ginnerup Andersen

Sabro Rideklub



68,81
4



69

68,810

1

125

DAMGAARDENS AMIGO

Dorrit Kirckhoff Hansen

Hedensted Og Omegns Rideklub



68,33
6



68

68,333

3

62

TAROK ENGBÆKLUND

Maia Ginnerup Andersen

Sabro Rideklub



67,78
7



68

67,778

5

125

DAMGAARDENS AMIGO

Dorrit Kirckhoff Hansen

Hedensted Og Omegns Rideklub



67,62
8



68

67,619

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


40LC til LA2% Ryttere over 30 år. MIN MASSØR v. Hanne Pedersen Plaquetter til alle placerede. HEST/PONY - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:C: Nadia Algren

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

20

BOMGAARDENS GUCCI

Karolina Quinto Romani

Sportsrideklubben Aalborg



67,20
1



67

67,200

1

7

47

RAFFINE

Marianne Randers

Rideklubben Tougaard



59,66
2



60

59,655

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


41LC% 1,2,3 KUN for 4 års Nymand Montage med gangartsbedømmelse og penge præmier HESTE - A

Antal plac.: 3
Dotering: 150, 100, 50

Dommere:C: Nadia Algren

Sponsor:  Nymand Montage
Ærespræmie:  Horze i gangartsbedømmelse

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

83

F.A. MIRACULIX

Rebecca Sachse

Toftens Rideklub



70,20
1



70

70,200

1

5

101

BLACK DIAMOND

Line Monrad Brandt Jensen

Kirstinelund Sportsrideklub



69,60
2



70

69,600

2

3

120

STRAIGHT HORSE QUICKSTEP

Helena Lynderup Kristensen

Favrskov Ride Klub



69,40
3



69

69,400

3

1

83

F.A. MIRACULIX

Rebecca Sachse

Toftens Rideklub



68,80
4



69

68,800

4

89

MISS MORGAN

kirsten højbjerg

Aalestrup Heste og Rideklub



68,80
4



69

68,800

8

81

CONRAD HØJMARK

Annemette Bitsch

Thorsø Rideklub



67,50
6



68

67,500

6

69

ERIKSEN'S MC. MCLAREN

Sille Mackenhauer

Løgstrup Rideklub



64,00
8



64

64,000

2

69

ERIKSEN'S MC. MCLAREN

Sille Mackenhauer

Løgstrup Rideklub



63,20
9



63

63,200

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


45LA1 Bjerringbro Kontorforsyning Pengepræmier og Plaquetter til alle placerede. - A

Antal plac.: 2
Dotering: 150, 100, 50

Dommere:C: Ninna Nielsen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

57

WISSINGGAARDS DREAM OF GLORY

Thilde Laursen

Thorsø Rideklub



186,00
1



186

68,889

1

1

134

QUIBIZ Z

Pernille Lindberg

Favrskov Ride Klub



179,00
2



179

66,296

2

3

70

RYTTERGAARDENS FAIRYTALE

Thrine Riis Vester

Viborg Rideklub



176,50
3



177

65,370

2

13

ROMAGHINI W

Mette Kristensen

Nørre Djurs Rideklub



165,50
4



166

61,296

4

102

TANNE

Michela Oppelstrup Nørgaard Jensen

Rideklubben Ane



163,00
5



163

60,370

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


46LA2 Nymand Montage Pengepræmier og Plaquetter til alle placerede.HEST - A

Antal plac.: 1
Dotering: 150, 100, 50

Dommere:C: Ninna Nielsen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

57

WISSINGGAARDS DREAM OF GLORY

Thilde Laursen

Thorsø Rideklub



190,50
1



191

65,690

1

1

70

RYTTERGAARDENS FAIRYTALE

Thrine Riis Vester

Viborg Rideklub



190,00
2



190

65,517

3

13

ROMAGHINI W

Mette Kristensen

Nørre Djurs Rideklub



188,00
3



188

64,828

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, Championatsklasser,.
14/05/2016 - 16/05/2016


9004 års gangartbedømmelse - A
Gangartsbedømmelse til klasse 41

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Ninna Nielsen

Sponsor:  Nymand Montage
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

120

STRAIGHT HORSE QUICKSTEP

Helena Lynderup Kristensen

Favrskov Ride Klub



7,48
1



7

74,800

1

1

135

SØBALLEGÅRDS MERCEDES

Gitte Sørensen

Lindegårdens Rideklub



7,34
2



7

73,400

2

8

83

F.A. MIRACULIX

Rebecca Sachse

Toftens Rideklub



7,28
3



7

72,800

3

2

83

F.A. MIRACULIX

Rebecca Sachse

Toftens Rideklub



7,18
4



7

71,800

6

101

BLACK DIAMOND

Line Monrad Brandt Jensen

Kirstinelund Sportsrideklub



7,08
5



7

70,800

5

89

MISS MORGAN

kirsten højbjerg

Aalestrup Heste og Rideklub



6,96
6



7

69,600

9

81

CONRAD HØJMARK

Annemette Bitsch

Thorsø Rideklub



6,66
7



7

66,600

3

69

ERIKSEN'S MC. MCLAREN

Sille Mackenhauer

Løgstrup Rideklub



6,44
8



6

64,400

7

69

ERIKSEN'S MC. MCLAREN

Sille Mackenhauer

Løgstrup Rideklub



6,40
9



6

64,000

Top | Retur