Resultater
Thorsø Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


Klasseoversigt
1.LD1 og 2 med opråb eller trækker - lyserøde deltagerrosetter til alle og medaljer til de placerede - A
2.LD 1 og 2 for ryttere født i 2005 og senere - lyserøde deltagerrosetter til alle og ærespræmier til de placerede - A
3.LD% B (LD1 og LD2) 5 halede rosetter til de placerede - A
4.LC% B CUP (LC1, LC2, LC3) - A
5.LB% B (LB1, LB2, LB3) - plaquetter og rosetter til alle placerede - A
6.LA% B CUP (LA1 til LA4)* Max 12 år - A
8.LD% B (LD1 og LD2) 5 halede rosetter til de placerede - A
9.LC% B CUP (LC1, LC2, LC3) Bane B - A
10.LB% B (LB1, LB2, LB3) - plaquetter og rosetter til alle placerede Bane B - A
12.LD1 og 2 med opråb eller trækker - lyserøde deltagerrosetter til alle og medaljer til de placerede - A
13.LD 1 og 2 for ryttere født i 2005 og senere - lyserøde deltagerrosetter til alle og ærespræmier til de placerede - A
14.LD% B (LD1 og LD2) 5 halede rosetter til de placerede - A
15.LC% B CUP (LC1, LC2, LC3) - A
16.LB% B (LB1, LB2, LB3) - plaquetter og rosetter til alle placerede - A
17.LA% B CUP (LA1 til LA4) max 12 år - A
18.LA% B (LA1 til LA4) - 5-halede rosetter og flotte ærespræmier - A
20.LD% B (LD1 og LD2) 5 halede rosetter til de placerede - A
21.LC% B CUP (LC1, LC2, LC3) Bane B - A
22.LB% B (LB1, LB2, LB3) - plaquetter og rosetter til alle placerede Bane B - A
24.LC Cup pony - A
26.LC CUP Hest - A

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


1 LD1 og 2 med opråb eller trækker - lyserøde deltagerrosetter til alle og medaljer til de placerede - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere: C: Glennie Lund Jensen

Sponsor: Kvistgaard Foder
Ærespræmie: Ingen

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

41

FALKENHOFS MONTE CHRISTO - 1

Trine Thomsen Lund

Tørring-Uldum Rideklub



76,67
1



77

76,667

1

8

33

PABLO - 3

Lærke Aakjær Mousten

Rideklubben Hadsund



69,05
2



69

69,048

2

1

55

GÆRSHØJ CHAREAUN - 3

Lærke Aakjær Mousten

Rideklubben Hadsund



68,89
3



69

68,889

3

6

64

SQUASH ES

Stine Monsrud

Kongsvad Rideklub Thorsager



66,11
4



66

66,111

9

53

LILLEPONY - 3

Karla Maagaard Hansen

Bording Og Omegns Rideklub



65,95
5



66

65,952

7

80

GREENHILLS (DK) SHY LIGHTNING - 3

Isabella Ranegaard Jensen

Harridslev Rideklub



65,48
6



65

65,476

5

61

TOVDAL SANDY - 3

Elias Rose Thorndal

Thorsø Rideklub



64,72
7



65

64,722

10

81

BELLA - 3

Mikkeline Brøndum Vanding

Harridslev Rideklub



63,33
8



63

63,333

3

81

BELLA - 3

Mikkeline Brøndum Vanding

Harridslev Rideklub



61,94
9



62

61,944

2

80

GREENHILLS (DK) SHY LIGHTNING - 3

Isabella Ranegaard Jensen

Harridslev Rideklub



61,11
10



61

61,111

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


2LD 1 og 2 for ryttere født i 2005 og senere - lyserøde deltagerrosetter til alle og ærespræmier til de placerede - A

Antal plac.: 6
Dotering:

Dommere:C: Glennie Lund Jensen

Sponsor:  A VVS OG BLIK
Ærespræmie:  Stald-Direkt

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

41

FALKENHOFS MONTE CHRISTO - 1

Trine Thomsen Lund

Tørring-Uldum Rideklub



75,00
1



75

75,000

1

21

63

CHINLE - 1

Trine Værum Pedersen

Thorsø Rideklub



72,14
2



72

72,143

2

8

33

PABLO - 3

Lærke Aakjær Mousten

Rideklubben Hadsund



71,94
3



72

71,944

3

9

61

TOVDAL SANDY - 3

Elias Rose Thorndal

Thorsø Rideklub



71,94
3



72

71,944

3

16

11

GÆRSHØJ CHAREAUN - 3

Emma Aakjær Mousten

Rideklubben Hadsund



71,67
5



72

71,667

5

7

36

ELMEGAARDENS PIQUATUE - 2

Frederikke Witting

Sabro Rideklub



71,67
5



72

71,667

5

10

62

FILUCA - 2

Minna Værum Pedersen

Thorsø Rideklub



71,11
7



71

71,111

18

21

MAYGÅRDENS GAIA - 3

Vilja Benedikte Laaksonen Eriksen

Thorsø Rideklub



70,71
8



71

70,714

14

67

FELIX - 3

Lærke Andersen Viby

Thorsø Rideklub



70,56
9



71

70,556

20

47

TOFTELUNDS ISABELL - 1

Louise Munk Jakobsen

Sabro Rideklub



68,10
10



68

68,095

4

11

GÆRSHØJ CHAREAUN - 3

Emma Aakjær Mousten

Rideklubben Hadsund



67,86
11



68

67,857

13

29

SABINE - 3

Thilde Holm Nielsen

Thorsø Rideklub



67,86
11



68

67,857

12

21

MAYGÅRDENS GAIA - 3

Vilja Benedikte Laaksonen Eriksen

Thorsø Rideklub



67,78
13



68

67,778

17

62

FILUCA - 2

Minna Værum Pedersen

Thorsø Rideklub



67,38
14



67

67,381

11

37

ØSTERGÅRDENS BEAUTY - 2

Kathrine Høj Rasmussen

Dolmer Rideklub



67,22
15



67

67,222

2

29

SABINE - 3

Thilde Holm Nielsen

Thorsø Rideklub



66,67
16



67

66,667

6

47

TOFTELUNDS ISABELL - 1

Louise Munk Jakobsen

Sabro Rideklub



66,67
16



67

66,667

3

64

SQUASH ES

Stine Monsrud

Kongsvad Rideklub Thorsager



66,11
18



66

66,111

15

16

MADONNA - 3

Natalie Herrmann Rasmussen

Silkeborg Rideklub



65,95
19



66

65,952

19

37

ØSTERGÅRDENS BEAUTY - 2

Kathrine Høj Rasmussen

Dolmer Rideklub



65,48
20



65

65,476

5

26

SVANFOLKS OLIVIA - 2

Victoria Johansen

Kjellerup og Omegns Rideklub



65,28
21



65

65,278

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


3LD% B (LD1 og LD2) 5 halede rosetter til de placerede - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Glennie Lund Jensen

Sponsor:  Langå Hundesalon
Ærespræmie:  Ingen

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

38

BIRKELUND'S DUNDEE - 1

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



79,72
1



80

79,722

1

8

38

BIRKELUND'S DUNDEE - 1

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



79,05
2



79

79,048

2

1

72

ASKJÆRLUND'S CANADOOR - 1

Michella Martine Madsen

Dansk Varmblod Rideklub



75,28
3



75

75,278

3

4

34

TAMIRA BROBY - 1

Kathleen Sejr Pedersen

Hylke Og Omegns Rideforening



71,94
4



72

71,944

9

34

TAMIRA BROBY - 1

Kathleen Sejr Pedersen

Hylke Og Omegns Rideforening



71,67
5



72

71,667

11

45

TOFTELUNDS ISABELL - 1

Lærke Munk Jakobsen

Sabro Rideklub



70,71
6



71

70,714

10

36

ELMEGAARDENS PIQUATUE - 2

Frederikke Witting

Sabro Rideklub



69,29
7



69

69,286

7

67

FELIX - 3

Lærke Andersen Viby

Thorsø Rideklub



68,10
8



68

68,095

6

46

CLEO - 1

Lærke Munk Jakobsen

Sabro Rideklub



66,91
9



67

66,905

2

46

CLEO - 1

Lærke Munk Jakobsen

Sabro Rideklub



66,11
10



66

66,111

3

57

STAR - 1

Emely Norbury

Sabro Rideklub



59,72
11



60

59,722

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


4LC% B CUP (LC1, LC2, LC3) - A

Antal plac.: 5
Dotering:

Dommere:C: Rikke H. C. Andersen

Sponsor:  Aveve
Ærespræmie:  Ingen

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

19

43

ARJAN - 1

Freja Roager Dahl Andersen

Horsens Rideklub



73,80
1



74

73,800

1

8

49

FERRAI - 2

Pauline Ryberg Schou

Viborg Rideklub



71,80
2



72

71,800

2

14

23

SPANGBO´S SPARTACUS - 2

Mie Lund Thomsen

Horsens Rideklub



71,74
3



72

71,739

3

10

31

CHICO BLUE EYES HØJGÅRD - 1

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



71,09
4



71

71,087

4

3

17

HOLSTEINS JOKER GIRL - 2

Mikkeline Madsen

Thorsø Rideklub



71,00
5



71

71,000

5

17

23

SPANGBO´S SPARTACUS - 2

Mie Lund Thomsen

Horsens Rideklub



70,20
6



70

70,200

20

49

FERRAI - 2

Pauline Ryberg Schou

Viborg Rideklub



70,20
6



70

70,200

16

27

RED POWER - 1

Cecilie Emilie Frederiksen

Gl. Estrup Rideklub



69,20
8



69

69,200

13

27

RED POWER - 1

Cecilie Emilie Frederiksen

Gl. Estrup Rideklub



68,26
9



68

68,261

6

31

CHICO BLUE EYES HØJGÅRD - 1

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



67,60
10



68

67,600

5

43

ARJAN - 1

Freja Roager Dahl Andersen

Horsens Rideklub



67,20
11



67

67,200

12

14

SKELHØJS BELLEVUE - 2

Clara Kappel Bromand

Thorsø Rideklub



66,74
12



67

66,739

11

3

ZIGGA - 1

Eia Thostrup Rønning

Silkeborg Rideklub



66,52
13



67

66,522

4

14

SKELHØJS BELLEVUE - 2

Clara Kappel Bromand

Thorsø Rideklub



66,20
14



66

66,200

18

3

ZIGGA - 1

Eia Thostrup Rønning

Silkeborg Rideklub



65,80
15



66

65,800

15

17

HOLSTEINS JOKER GIRL - 2

Mikkeline Madsen

Thorsø Rideklub



65,60
16



66

65,600

1

77

HØJ'S CEDRICK - 1

Maja Nyhus

Thorsø Rideklub



65,60
16



66

65,600

7

45

TOFTELUNDS ISABELL - 1

Lærke Munk Jakobsen

Sabro Rideklub



62,60
18



63

62,600

9

63

CHINLE - 1

Trine Værum Pedersen

Thorsø Rideklub



61,00
19



61

61,000

2

15

HEDALGO - 1

Mia Danmark

Harridslev Rideklub



57,00
20



57

57,000

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


5LB% B (LB1, LB2, LB3) - plaquetter og rosetter til alle placerede - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Rikke H. C. Andersen

Sponsor:  Anlægsgruppen v/ Alexander Winther
Ærespræmie:  Ingen

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

6

SANTALINA - 2

Lykke Sørensen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



70,81
1



71

70,806

1

4

6

SANTALINA - 2

Lykke Sørensen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



68,45
2



68

68,448

2

3

35

SNORGAARDENS MIKADO - 1

Emilia Madsen

Thorsø Rideklub



64,52
3



65

64,516

2

10

STILLEBÆKKENS WIZARD - 1

Josefine Jensen

Dolmer Rideklub



62,58
4



63

62,581

5

35

SNORGAARDENS MIKADO - 1

Emilia Madsen

Thorsø Rideklub



60,69
5



61

60,690

7

10

STILLEBÆKKENS WIZARD - 1

Josefine Jensen

Dolmer Rideklub



58,39
6



58

58,387

1

73

NIKITA - 1

Josephine Heegaard

Favrskov Ride Klub



57,90
7



58

57,903

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


6LA% B CUP (LA1 til LA4)* Max 12 år - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:C: Rikke H. C. Andersen

Sponsor:  Stutteri Høj v. Helle Just og Jørgen Rasmussen
Ærespræmie:  Ingen

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

60

ELMEGÅRDENS ALVIN - 2

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



64,48
1



64

64,483

1

1

4

STRATHIES GELZER - 2

Anika Alschner

Dolmer Rideklub



63,79
2



64

63,793

4

60

ELMEGÅRDENS ALVIN - 2

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



62,50
3



63

62,500

3

4

STRATHIES GELZER - 2

Anika Alschner

Dolmer Rideklub



60,94
4



61

60,938

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


8LD% B (LD1 og LD2) 5 halede rosetter til de placerede - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: pernille b grønkjær

Sponsor:  Beslagsmed Lars Olsen
Ærespræmie:  Ingen

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

2

STAR - 1

Anna Lykke Toft

Sabro Rideklub



74,72
1



75

74,722

1

8

2

STAR - 1

Anna Lykke Toft

Sabro Rideklub



73,33
2



73

73,333

2

4

50

WINCON DANMARK

Gitte Pedersen

Sportsrideklubben Silkeborg



70,83
3



71

70,833

3

10

50

WINCON DANMARK

Gitte Pedersen

Sportsrideklubben Silkeborg



70,00
4



70

70,000

7

58

UNIK

Josephine Tanja Jensen

Klintholm Rideklub



64,52
5



65

64,524

5

76

JELLE FAN E HØJGÅRD

Sara Aachmann

Haflinger Sport



63,10
6



63

63,095

1

20

KLØV´S UTE - 1

Anna Hjulmann

Thorsø Rideklub



63,06
7



63

63,056

6

20

KLØV´S UTE - 1

Anna Hjulmann

Thorsø Rideklub



62,38
8



62

62,381

3

7

ANAKIN SKYWALKER IMPERIAL

Pernille Halkjær Pedersen

Thorsø Rideklub



61,67
9



62

61,667

9

7

ANAKIN SKYWALKER IMPERIAL

Pernille Halkjær Pedersen

Thorsø Rideklub



60,95
10



61

60,952

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


9LC% B CUP (LC1, LC2, LC3) Bane B - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: pernille b grønkjær

Sponsor:  Hanne Kvist Kristensen
Ærespræmie:  Ingen

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

11

70

GRØNSKOVLUND'S JAZZIK

Rebecca Elgaard

Edelgårdens Rideklub



75,87
1



76

75,870

1

6

69

JUST A BOY

Cecilie Højlund

Edelgårdens Rideklub



73,26
2



73

73,261

2

1

69

JUST A BOY

Cecilie Højlund

Edelgårdens Rideklub



72,20
3



72

72,200

3

9

51

ZANTI BELINNI

Pernille Ruppert

Thorsø Rideklub



69,40
4



69

69,400

5

56

KATBAKKENS ROYAL MISS K

Tanja Henningsen

Tebbestrup Rideklub



68,20
5



68

68,200

8

56

KATBAKKENS ROYAL MISS K

Tanja Henningsen

Tebbestrup Rideklub



67,83
6



68

67,826

3

54

AALYKKES ROCKADEAUX

Pernille Damm Bossow

Kallehavegård Rideklub, Randers



66,60
7



67

66,600

10

54

AALYKKES ROCKADEAUX

Pernille Damm Bossow

Kallehavegård Rideklub, Randers



66,20
8



66

66,200

2

75

Q7 PRYDSHOLM

Mathilde Nielsen

Thorsø Rideklub



66,00
9



66

66,000

13

9

BIRKEMOSEGÅRDS BJØRK - 1

Katrine Steentoft Steen

Toftens Rideklub



60,80
10



61

60,800

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


10LB% B (LB1, LB2, LB3) - plaquetter og rosetter til alle placerede Bane B - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: pernille b grønkjær

Sponsor:  Beslagsmed Lars Olsen
Ærespræmie:  Ingen

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

1

RAU

Anne Hansen

Bording Og Omegns Rideklub



69,19
1



69

69,194

1

5

1

RAU

Anne Hansen

Bording Og Omegns Rideklub



68,87
2



69

68,871

2

4

51

ZANTI BELINNI

Pernille Ruppert

Thorsø Rideklub



61,77
3



62

61,774

3

12

FADO

Susie Jacobsen

Aarhus Rideklub



60,16
4



60

60,161

2

9

BIRKEMOSEGÅRDS BJØRK - 1

Katrine Steentoft Steen

Toftens Rideklub



56,13
5



56

56,129

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


12LD1 og 2 med opråb eller trækker - lyserøde deltagerrosetter til alle og medaljer til de placerede - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:C: Jane Dalsgaard Prebensen

Sponsor:  Smeden v/ Johnny Nielsen
Ærespræmie:  Ingen

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

65

KONSBØLLES PEPSI LIGHT

Lærke Kragelund Østergaard

Thorsø Rideklub



68,89
1



69

68,889

1

3

65

KONSBØLLES PEPSI LIGHT

Lærke Kragelund Østergaard

Thorsø Rideklub



68,11
2



68

68,110

2

53

LILLEPONY - 3

Karla Maagaard Hansen

Bording Og Omegns Rideklub



67,86
3



68

67,857

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


13LD 1 og 2 for ryttere født i 2005 og senere - lyserøde deltagerrosetter til alle og ærespræmier til de placerede - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Jane Dalsgaard Prebensen

Sponsor:  Jette og Kim
Ærespræmie:  Stald-Direkt

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

13

63

CHINLE - 1

Trine Værum Pedersen

Thorsø Rideklub



69,29
1



69

69,286

1

5

24

CHANELL - 1

Ally Kruse Schow

Kongsvad Rideklub Thorsager



68,89
2



69

68,889

2

9

18

RAMBO - 2

Laura Amalie Thørring

Hinnerup Rideklub



68,81
3



69

68,810

3

3

62

FILUCA - 2

Minna Værum Pedersen

Thorsø Rideklub



68,66
4



69

68,661

4

12

66

U-PETER - 1

Isabella Korsholm

Thorsø Rideklub



68,57
5



69

68,571

1

66

U-PETER - 1

Isabella Korsholm

Thorsø Rideklub



68,06
6



68

68,056

7

62

FILUCA - 2

Minna Værum Pedersen

Thorsø Rideklub



67,86
7



68

67,857

4

42

HEINO 28 - 3

Julie Funderskov Raahede

Hinnerup Rideklub



67,50
8



68

67,500

10

21

MAYGÅRDENS GAIA - 3

Vilja Benedikte Laaksonen Eriksen

Thorsø Rideklub



67,14
9



67

67,143

6

21

MAYGÅRDENS GAIA - 3

Vilja Benedikte Laaksonen Eriksen

Thorsø Rideklub



66,11
10



66

66,111

11

37

ØSTERGÅRDENS BEAUTY - 2

Kathrine Høj Rasmussen

Dolmer Rideklub



65,48
11



65

65,476

2

37

ØSTERGÅRDENS BEAUTY - 2

Kathrine Høj Rasmussen

Dolmer Rideklub



64,72
12



65

64,722

8

52

IWAN - 2

Anne Kirstine Ransborg

Thorsø Rideklub



62,86
13



63

62,857

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


14LD% B (LD1 og LD2) 5 halede rosetter til de placerede - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Jane Dalsgaard Prebensen

Sponsor:  Ann-marie Stripp
Ærespræmie:  Ingen

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

32

VAN GOGH - 2

Signe Funderskov Raahede

Hinnerup Rideklub



71,39
1



71

71,389

1

5

38

BIRKELUND'S DUNDEE - 1

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



70,48
2



70

70,476

2

1

18

RAMBO - 2

Laura Amalie Thørring

Hinnerup Rideklub



69,72
3



70

69,722

2

38

BIRKELUND'S DUNDEE - 1

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



69,72
3



70

69,722

6

30

MAGIC UNIT - 2

Sela Lund

Horsens Rideklub



69,52
5



70

69,524

4

30

MAGIC UNIT - 2

Sela Lund

Horsens Rideklub



69,17
6



69

69,167

7

24

CHANELL - 1

Ally Kruse Schow

Kongsvad Rideklub Thorsager



66,67
7



67

66,667

8

52

IWAN - 2

Anne Kirstine Ransborg

Thorsø Rideklub



58,33
8



58

58,333

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


15LC% B CUP (LC1, LC2, LC3) - A

Antal plac.: 5
Dotering:

Dommere:C: Jane Dalsgaard Prebensen

Sponsor:  Mette Ransborg Pedersen
Ærespræmie:  Ingen

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

8

49

FERRAI - 2

Pauline Ryberg Schou

Viborg Rideklub



72,80
1



73

72,800

1

16

49

FERRAI - 2

Pauline Ryberg Schou

Viborg Rideklub



72,20
2



72

72,200

2

12

31

CHICO BLUE EYES HØJGÅRD - 1

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



69,78
3



70

69,783

3

17

43

ARJAN - 1

Freja Roager Dahl Andersen

Horsens Rideklub



68,80
4



69

68,800

4

15

3

ZIGGA - 1

Eia Thostrup Rønning

Silkeborg Rideklub



67,20
5



67

67,200

5

3

17

HOLSTEINS JOKER GIRL - 2

Mikkeline Madsen

Thorsø Rideklub



67,00
6



67

67,000

7

31

CHICO BLUE EYES HØJGÅRD - 1

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



66,80
7



67

66,800

2

43

ARJAN - 1

Freja Roager Dahl Andersen

Horsens Rideklub



66,80
7



67

66,800

14

17

HOLSTEINS JOKER GIRL - 2

Mikkeline Madsen

Thorsø Rideklub



66,60
9



67

66,600

10

23

SPANGBO´S SPARTACUS - 2

Mie Lund Thomsen

Horsens Rideklub



66,52
10



67

66,522

13

23

SPANGBO´S SPARTACUS - 2

Mie Lund Thomsen

Horsens Rideklub



66,40
11



66

66,400

4

63

CHINLE - 1

Trine Værum Pedersen

Thorsø Rideklub



65,60
12



66

65,600

6

28

MAJA - AM - 2

Smilla Seneca Raahede

Hinnerup Rideklub



65,40
13



65

65,400

5

19

VAN GOGH - 2

Caroline Hven Stabell

Hinnerup Rideklub



64,00
14



64

64,000

11

14

SKELHØJS BELLEVUE - 2

Clara Kappel Bromand

Thorsø Rideklub



62,83
15



63

62,826

1

14

SKELHØJS BELLEVUE - 2

Clara Kappel Bromand

Thorsø Rideklub



62,80
16



63

62,800

9

3

ZIGGA - 1

Eia Thostrup Rønning

Silkeborg Rideklub



60,22
17



60

60,217

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


16LB% B (LB1, LB2, LB3) - plaquetter og rosetter til alle placerede - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Anne Lakmann Ørndrup

Sponsor:  Beslagsmed Lars Olsen
Ærespræmie:  Ingen

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

39

STRANDGÅRDENS THOR - 1

Esther Okkels Lassen

Kaløvig Sportsrideklub



70,48
1



70

70,484

1

1

10

STILLEBÆKKENS WIZARD - 1

Josefine Jensen

Dolmer Rideklub



70,16
2



70

70,161

2

6

10

STILLEBÆKKENS WIZARD - 1

Josefine Jensen

Dolmer Rideklub



68,23
3



68

68,226

2

13

SPIRIT - 1

Julie Døssing poulsen

Langå Og Omegens Rideklub



67,42
4



67

67,419

3

35

SNORGAARDENS MIKADO - 1

Emilia Madsen

Thorsø Rideklub



67,10
5



67

67,097

4

6

SANTALINA - 2

Lykke Sørensen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



67,07
6



67

67,069

5

35

SNORGAARDENS MIKADO - 1

Emilia Madsen

Thorsø Rideklub



64,83
7



65

64,828

8

6

SANTALINA - 2

Lykke Sørensen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



63,23
8



63

63,226

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


17LA% B CUP (LA1 til LA4) max 12 år - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:C: Anne Lakmann Ørndrup

Sponsor:  Smeden v/ Johnny Nielsen
Ærespræmie:  Ingen

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

71

ROSENGÅRDENS NAKUMA - 3

Maja Sneppen

Skårupgård Sportsrideklub



70,67
1



71

70,667

1

1

60

ELMEGÅRDENS ALVIN - 2

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



64,48
2



64

64,483

3

60

ELMEGÅRDENS ALVIN - 2

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



60,16
3



60

60,156

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


18LA% B (LA1 til LA4) - 5-halede rosetter og flotte ærespræmier - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Anne Lakmann Ørndrup

Sponsor:  Beslagsmed Lars Olsen
Ærespræmie:  Ingen

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

39

STRANDGÅRDENS THOR - 1

Esther Okkels Lassen

Kaløvig Sportsrideklub



72,24
1



72

72,241

1

4

71

ROSENGÅRDENS NAKUMA - 3

Maja Sneppen

Skårupgård Sportsrideklub



68,17
2



68

68,167

2

1

13

SPIRIT - 1

Julie Døssing poulsen

Langå Og Omegens Rideklub



62,24
3



62

62,241

3

68

CHOPPE - 1

Asta Kremmer Jensen

Samsø Rideklub



59,38
4



59

59,375

5

68

CHOPPE - 1

Asta Kremmer Jensen

Samsø Rideklub



57,67
5



58

57,667

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


20LD% B (LD1 og LD2) 5 halede rosetter til de placerede - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Anne Lakmann Ørndrup

Sponsor:  Sivesgaard Tømrer og Snedkerforretning V/ Caspar Sivesgaard Christensen
Ærespræmie:  Ingen

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

20

KLØV´S UTE - 1

Anna Hjulmann

Thorsø Rideklub



70,24
1



70

70,238

1

3

20

KLØV´S UTE - 1

Anna Hjulmann

Thorsø Rideklub



69,72
2



70

69,722

2

4

22

FYRSTERLING'S EASTER

Caroline Hummeluhr

Favrskov Ride Klub



66,91
3



67

66,905

1

48

DANER FILIPPA

Eliana Gabrielle Vejvad

Sportsrideklubben Silkeborg



66,67
4



67

66,667

5

48

DANER FILIPPA

Eliana Gabrielle Vejvad

Sportsrideklubben Silkeborg



61,91
5



62

61,905

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


21LC% B CUP (LC1, LC2, LC3) Bane B - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Anne Lakmann Ørndrup

Sponsor:  Beslagsmed Lars Olsen
Ærespræmie:  Ingen

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

9

56

KATBAKKENS ROYAL MISS K

Tanja Henningsen

Tebbestrup Rideklub



70,44
1



70

70,435

1

13

51

ZANTI BELINNI

Pernille Ruppert

Thorsø Rideklub



69,80
2



70

69,800

2

3

54

AALYKKES ROCKADEAUX

Pernille Damm Bossow

Kallehavegård Rideklub, Randers



69,20
3



69

69,200

3

5

79

DAYDREAMER

Tanya Andersen

Djursland Rideklub



67,20
4



67

67,200

4

56

KATBAKKENS ROYAL MISS K

Tanja Henningsen

Tebbestrup Rideklub



67,00
5



67

67,000

1

78

LIBERTY STAR

Tanya Andersen

Djursland Rideklub



65,40
6



65

65,400

7

79

DAYDREAMER

Tanya Andersen

Djursland Rideklub



65,27
7



65

65,271

14

54

AALYKKES ROCKADEAUX

Pernille Damm Bossow

Kallehavegård Rideklub, Randers



65,20
8



65

65,200

6

5

SHAKLAN IBN SASKATOON OX

Louise Pedersen

Silkeborg Rideklub



64,35
9



64

64,348

10

78

LIBERTY STAR

Tanya Andersen

Djursland Rideklub



64,35
9



64

64,348

2

22

FYRSTERLING'S EASTER

Caroline Hummeluhr

Favrskov Ride Klub



63,20
11



63

63,200

12

5

SHAKLAN IBN SASKATOON OX

Louise Pedersen

Silkeborg Rideklub



62,80
12



63

62,800

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


22LB% B (LB1, LB2, LB3) - plaquetter og rosetter til alle placerede Bane B - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:C: Anne Lakmann Ørndrup

Sponsor:  Beslagsmed Lars Olsen
Ærespræmie:  Ingen

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

51

ZANTI BELINNI

Pernille Ruppert

Thorsø Rideklub



68,55
1



69

68,548

1

1

1

RAU

Anne Hansen

Bording Og Omegns Rideklub



64,52
2



65

64,516

3

1

RAU

Anne Hansen

Bording Og Omegns Rideklub



64,19
3



64

64,194

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


24LC Cup pony - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:E: pernille b grønkjær, H: Glennie Lund Jensen, C: Jane Dalsgaard Prebensen, M: Anne Lakmann Ørndrup

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

49

FERRAI - 2

Pauline Ryberg Schou

Viborg Rideklub

71,80
2

1,00
4

72,80
1

72,20
1


218

54,450

1

1

43

ARJAN - 1

Freja Roager Dahl Andersen

Horsens Rideklub

73,80
1

67,20
2

1,00
6

68,80
3


211

52,700

2

2

23

SPANGBO´S SPARTACUS - 2

Mie Lund Thomsen

Horsens Rideklub

71,74
3

70,20
1

66,52
4

1,00
7


209

52,365

4

31

CHICO BLUE EYES HØJGÅRD - 1

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub

71,09
4

1,00
4

66,80
3

69,78
2


209

52,168

5

17

HOLSTEINS JOKER GIRL - 2

Mikkeline Madsen

Thorsø Rideklub

71,00
5

1,00
4

67,00
2

66,60
5


206

51,400

7

3

ZIGGA - 1

Eia Thostrup Rønning

Silkeborg Rideklub

66,52
7

65,80
3

1,00
6

67,00
4


200

50,081

6

14

SKELHØJS BELLEVUE - 2

Clara Kappel Bromand

Thorsø Rideklub

66,74
6

1,00
4

62,80
5

62,83
6


193

48,341

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - THOR - "Støt Brysterne" - Lyserød Weekend
08/10/2016 - 09/10/2016


26LC CUP Hest - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:E: Anne Lakmann Ørndrup, H: pernille b grønkjær, C: Glennie Lund Jensen, M: Jane Dalsgaard Prebensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

-1

56

KATBAKKENS ROYAL MISS K

Tanja Henningsen

Tebbestrup Rideklub

68,20
1

67,83
1

1,00
2

70,44
1


207

518,653

1

2

54

AALYKKES ROCKADEAUX

Pernille Damm Bossow

Kallehavegård Rideklub, Randers

66,60
2

66,20
2

69,20
1

1,00
2


203

507,500

Top | Retur