Resultater
Thorsø Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Thorsø Rideklub Dressur weekend m. Cup klasser
09/04/2016 - 10/04/2016


Klasseoversigt
1.LD 1,2% med opråb eller trækker PONY - A
2.LD 1,2% 5 halede rosetter til de placerede PONY - A
3.LC 1,2,3% Cup PONY - A
4.LB% 1,2,3 Tæppe til 1. plads, plaquetter og rosetter til alle placerede. PONY - A
5.LA% 1,2,3,4 Cup PONY - A
6.LD% 1,2 5 halede rosetter til alle placerede. HEST bane B - A
7.LC% 1,2,3 Cup Plaquetter til alle placerede. HEST bane B - A
8.LB% 1,2,3 Cup HEST bane B - A
9.LD1,2% med opråb eller trækker-medaljer til placerede og deltagerrosetter til alle ekvipager PONY - A
10.LD% 1,2 Tæppe til 1. plads og plaquetter til alle placerede PONY - A
11.LC%1,2,3 Cup Plaquetter til alle placerede PONY - A
12.LB% 1,2,3 PONY - A
13.LA% 1,2,3,4 Cup PONY - A
14.LD% 1,2 Plaquetter til de placerede HEST bane B - A
15.LC% 1,2,3 Cup HEST bane B Der skal vises pas inden start. - A

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub Dressur weekend m. Cup klasser
09/04/2016 - 10/04/2016


1 LD 1,2% med opråb eller trækker PONY - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere: C: Jane Dalsgaard Prebensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

32

EAGLES UNIQUE - 3

Isabella Ørndrup

Krogsagergaard Sportsrideklub



68,33
1



68

68,333

1

11

74

FELIX - 3

Lærke Andersen Viby

Thorsø Rideklub



68,33
1



68

68,333

1

4

73

FILUCA - 2

Minna Værum Pedersen

Thorsø Rideklub



67,22
3



67

67,222

3

3

65

THORSVANG'S BELLA - 3

Maja Storgaard Buch

Hylke Og Omegns Rideforening



66,67
4



67

66,667

8

65

THORSVANG'S BELLA - 3

Maja Storgaard Buch

Hylke Og Omegns Rideforening



66,43
5



66

66,429

6

32

EAGLES UNIQUE - 3

Isabella Ørndrup

Krogsagergaard Sportsrideklub



65,95
6



66

65,952

9

47

MAYGÅRDENS GAIA - 3

Vilja Benedikte Laaksonen Eriksen

Thorsø Rideklub



65,95
6



66

65,952

5

66

MAJCO'S SUNFLOWER - 2

Leon Storgaard Buch

Hylke Og Omegns Rideforening



65,56
8



66

65,556

7

44

FELIX - 3

Mathilde Andersen

Thorsø Rideklub



64,76
9



65

64,762

10

66

MAJCO'S SUNFLOWER - 2

Leon Storgaard Buch

Hylke Og Omegns Rideforening



64,29
10



64

64,286

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub Dressur weekend m. Cup klasser
09/04/2016 - 10/04/2016


2LD 1,2% 5 halede rosetter til de placerede PONY - A

Antal plac.: 5
Dotering:

Dommere:C: Jane Dalsgaard Prebensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

62

RICKO FJORDVANG - 1

Sarah Prang Bjerring

Toftens Rideklub



69,44
1



69

69,444

1

5

74

FELIX - 3

Lærke Andersen Viby

Thorsø Rideklub



68,33
2



68

68,333

2

7

54

MARLENA - 1

Sara Skov Storgaard

Bjerringbro Rideklub



67,50
3



68

67,500

3

16

62

RICKO FJORDVANG - 1

Sarah Prang Bjerring

Toftens Rideklub



67,38
4



67

67,381

4

1

81

FELLINI - 1

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



66,67
5



67

66,667

5

9

60

SNOWBALL - 3

Sarah Viby Jensen

Thorsø Rideklub



66,39
6



66

66,389

15

54

MARLENA - 1

Sara Skov Storgaard

Bjerringbro Rideklub



66,19
7



66

66,190

3

47

MAYGÅRDENS GAIA - 3

Vilja Benedikte Laaksonen Eriksen

Thorsø Rideklub



66,11
8



66

66,111

17

60

SNOWBALL - 3

Sarah Viby Jensen

Thorsø Rideklub



65,95
9



66

65,952

18

68

MIRAIN TOY SOLDIER - 3

Isabella Nørgaard

Thorsø Rideklub



65,71
10



66

65,714

11

68

MIRAIN TOY SOLDIER - 3

Isabella Nørgaard

Thorsø Rideklub



65,56
11



66

65,556

6

44

FELIX - 3

Mathilde Andersen

Thorsø Rideklub



65,00
12



65

65,000

14

72

CHINLE - 1

Trine Værum Pedersen

Thorsø Rideklub



65,00
12



65

65,000

20

8

TGI FRIDAY - 3

Lærke Munk Jakobsen

Sabro Rideklub



64,76
14



65

64,762

4

18

TGI FRIDAY - 3

Louise Munk Jakobsen

Sabro Rideklub



63,61
15



64

63,611

13

18

TGI FRIDAY - 3

Louise Munk Jakobsen

Sabro Rideklub



62,62
16



63

62,619

12

63

CHICO BLUE EYES HØJGÅRD - 1

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



62,50
17



63

62,500

2

75

VERONA - 1

Pernille Halkjær Pedersen

Thorsø Rideklub



62,50
17



63

62,500

19

75

VERONA - 1

Pernille Halkjær Pedersen

Thorsø Rideklub



61,67
19



62

61,667

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub Dressur weekend m. Cup klasser
09/04/2016 - 10/04/2016


3LC 1,2,3% Cup PONY - A

Antal plac.: 6
Dotering: 150, 100, 50

Dommere:C: Tanja Johansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

24

19

ELMEGAARDENS CONTRAST - 3

Filippa Maria Bjerring Mirasola

Rosenholm Rideklub



69,80
1



70

69,800

1

26

5

HALDUR "HEDEVANG" - 2

Line Ginnerup Andersen

Sabro Rideklub



69,00
2



69

69,000

2

9

35

SPIRIT - 1

Julie Døssing poulsen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



68,54
3



69

68,542

3

17

11

MASKENKOL'S KILKENNY - 2

Helene Grenaa Andersen

Thorsø Rideklub



68,48
4



68

68,478

4

16

56

HELANA - 3

Søs Normann Svendsen

Ikast Rideklub



67,83
5



68

67,826

5

19

28

PHILIPPA - 1

Thea Fiil Hjulmand

Toftens Rideklub



67,20
6



67

67,200

6

4

28

PHILIPPA - 1

Thea Fiil Hjulmand

Toftens Rideklub



66,88
7



67

66,875

20

35

SPIRIT - 1

Julie Døssing poulsen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



66,80
8



67

66,800

23

11

MASKENKOL'S KILKENNY - 2

Helene Grenaa Andersen

Thorsø Rideklub



66,20
9



66

66,200

18

25

BONNIE BLUE BUTLER - 3

Cecilie Nyholm Adler Sørensen

Aarhus Rideklub



65,44
10



65

65,435

11

17

U-PETER - 1

Maria Mindedahl Pedersen

Silkeborg Rideklub



65,42
11



65

65,417

6

39

SCHRØTERS FERRO - 1

Frederik Klemmensen

Viborg Rideklub



64,58
12



65

64,583

21

39

SCHRØTERS FERRO - 1

Frederik Klemmensen

Viborg Rideklub



64,00
13



64

64,000

14

23

TICHO - 1

Sofie Holmen Terkelsen

Midtjydsk Rideklub



63,26
14



63

63,261

25

25

BONNIE BLUE BUTLER - 3

Cecilie Nyholm Adler Sørensen

Aarhus Rideklub



62,80
15



63

62,800

3

23

TICHO - 1

Sofie Holmen Terkelsen

Midtjydsk Rideklub



62,50
16



63

62,500

5

42

HOLSTEINS JOKER GIRL - 2

Mikkeline Madsen

Thorsø Rideklub



62,29
17



62

62,292

10

56

HELANA - 3

Søs Normann Svendsen

Ikast Rideklub



62,08
18



62

62,083

8

72

CHINLE - 1

Trine Værum Pedersen

Thorsø Rideklub



61,67
19



62

61,667

7

8

TGI FRIDAY - 3

Lærke Munk Jakobsen

Sabro Rideklub



60,00
20



60

60,000

13

82

RØGILDS GAWIN - 1

Rosa Sanati Nørbæk

Ebeltoft Rideklub



58,48
21



58

58,478

1

82

RØGILDS GAWIN - 1

Rosa Sanati Nørbæk

Ebeltoft Rideklub






Opgi

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub Dressur weekend m. Cup klasser
09/04/2016 - 10/04/2016


4LB% 1,2,3 Tæppe til 1. plads, plaquetter og rosetter til alle placerede. PONY - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Tanja Johansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

12

84

SJORS - 2

Sille Horslund Rix

Herning Rideklub



69,31
1



69

69,310

1

3

14

SURPRISE - 1

Marie Uggerby Eriksen

Viborg Rideklub



68,87
2



69

68,871

2

7

19

ELMEGAARDENS CONTRAST - 3

Filippa Maria Bjerring Mirasola

Rosenholm Rideklub



68,87
2



69

68,871

2

13

14

SURPRISE - 1

Marie Uggerby Eriksen

Viborg Rideklub



68,79
4



69

68,793

4

9

30

MC QUEEN - 2

Marie Amalie Juul

Arden Sports Rideklub



66,94
5



67

66,935

14

38

ELMEGAARDENS ALVIN - 2

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



66,38
6



66

66,379

6

5

HALDUR "HEDEVANG" - 2

Line Ginnerup Andersen

Sabro Rideklub



65,81
7



66

65,806

1

84

SJORS - 2

Sille Horslund Rix

Herning Rideklub



65,16
8



65

65,161

10

38

ELMEGAARDENS ALVIN - 2

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



65,00
9



65

65,000

2

83

LADY - 2

 Sara Sanati Nørbæk

Ebeltoft Rideklub



64,19
10



64

64,194

8

29

KORREBORG'S HERO - 3

Pauline Ryberg Schou

Viborg Rideklub



62,90
11



63

62,903

4

77

ALBERTO - 3

Mathilde Bligaard

Skive Rideklub



62,90
11



63

62,903

15

77

ALBERTO - 3

Mathilde Bligaard

Skive Rideklub



62,76
13



63

62,759

16

76

MARJOLEIN - 1

Alberte Bligaard

Skive Rideklub



62,59
14



63

62,586

5

76

MARJOLEIN - 1

Alberte Bligaard

Skive Rideklub



60,81
15



61

60,806

11

13

WONKA SMOKEY GILL - 1

Kathrine Just Jørgensen

Sportsrideklubben Silkeborg



58,97
16



59

58,966

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub Dressur weekend m. Cup klasser
09/04/2016 - 10/04/2016


5LA% 1,2,3,4 Cup PONY - A

Antal plac.: 3
Dotering: 150, 100, 50

Dommere:C: Anna Østergaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

40

JIMMIE - 1

Maja Munk Svendsen

Hinnerup Rideklub



67,50
1



68

67,500

1

5

40

JIMMIE - 1

Maja Munk Svendsen

Hinnerup Rideklub



66,90
2



67

66,897

2

11

21

THOR CLASSIC - 1

Laura Lyhne Poulsen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



65,67
3



66

65,667

3

6

21

THOR CLASSIC - 1

Laura Lyhne Poulsen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



65,31
4



65

65,313

9

6

LANGTHJEMS LINA - 1

Emil Vejnø Christensen

Arden Sports Rideklub



63,91
5



64

63,906

8

20

DIOR - 1

nynne skjærbæk weng

Hedensted Og Omegns Rideklub



63,75
6



64

63,750

4

29

KORREBORG'S HERO - 3

Pauline Ryberg Schou

Viborg Rideklub



63,62
7



64

63,621

12

41

MENAI CASPER - 3

Søs Normann Svendsen

Ikast Rideklub



63,44
8



63

63,438

7

41

MENAI CASPER - 3

Søs Normann Svendsen

Ikast Rideklub



63,44
8



63

63,438

1

6

LANGTHJEMS LINA - 1

Emil Vejnø Christensen

Arden Sports Rideklub



63,10
10



63

63,103

2

17

U-PETER - 1

Maria Mindedahl Pedersen

Silkeborg Rideklub



62,24
11



62

62,241

3

20

DIOR - 1

nynne skjærbæk weng

Hedensted Og Omegns Rideklub



62,24
11



62

62,241

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub Dressur weekend m. Cup klasser
09/04/2016 - 10/04/2016


6LD% 1,2 5 halede rosetter til alle placerede. HEST bane B - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:C: Jane Dalsgaard Prebensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

71

ROSS CORRANUS

Eliana Gabrielle Vejvad

Sportsrideklubben Silkeborg



66,94
1



67

66,944

1

4

71

ROSS CORRANUS

Eliana Gabrielle Vejvad

Sportsrideklubben Silkeborg



66,43
2



66

66,429

3

34

REFSGAARDS MON´ CHERI

Jette Andersen

Thorsø Rideklub



65,95
3



66

65,952

1

34

REFSGAARDS MON´ CHERI

Jette Andersen

Thorsø Rideklub



65,00
4



65

65,000

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub Dressur weekend m. Cup klasser
09/04/2016 - 10/04/2016


7LC% 1,2,3 Cup Plaquetter til alle placerede. HEST bane B - A

Antal plac.: 6
Dotering: 150, 100, 50

Dommere:C: Anna Østergaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

21

1

RYTTERBJERGETS DISCOVERY - 2

Amalie Gry Bentsen

Tebbestrup Rideklub



76,40
1



76

76,400

1

13

1

RYTTERBJERGETS DISCOVERY - 2

Amalie Gry Bentsen

Tebbestrup Rideklub



72,83
2



73

72,826

2

16

53

STAGHØJGÅRDS MARIANO

Camilla Arnsholt

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



71,74
3



72

71,739

3

19

4

BALOU - 1

Malou Friis Hulehøj Larsen

Åstrup Sportsrideklub



70,65
4



71

70,652

4

3

53

STAGHØJGÅRDS MARIANO

Camilla Arnsholt

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



68,96
5



69

68,958

5

7

45

FILUCA

Kathrine Søndergaard

Rideklubben St. Restrup



68,54
6



69

68,542

6

5

4

BALOU - 1

Malou Friis Hulehøj Larsen

Åstrup Sportsrideklub



68,13
7



68

68,125

23

43

DENVER H

Kamilla Nymand

Thorsø Rideklub



67,60
8



68

67,600

17

45

FILUCA

Kathrine Søndergaard

Rideklubben St. Restrup



67,39
9



67

67,391

8

22

BIRKEMOSEGÅRDS BJØRK - 1

Katrine Steentoft Steen

Toftens Rideklub



67,29
10



67

67,292

9

43

DENVER H

Kamilla Nymand

Thorsø Rideklub



66,04
11



66

66,042

20

3

DONNER SURPRISE

Sofie A Andersen

Sportsrideklubben Silkeborg



65,80
12



66

65,800

24

48

GIPSY BIRKELY

Lykke Kildahl Øvlisen

Toftens Rideklub



65,40
13



65

65,400

22

46

MISS ALEX

Line Kræmer Munch

Toftens Rideklub



64,20
14



64

64,200

15

22

BIRKEMOSEGÅRDS BJØRK - 1

Katrine Steentoft Steen

Toftens Rideklub



63,70
15



64

63,696

12

61

SWEET MARQUIS

Jette Parmo Nielsen

Toftens Rideklub



60,83
16



61

60,833

18

61

SWEET MARQUIS

Jette Parmo Nielsen

Toftens Rideklub



60,44
17



60

60,435

11

48

GIPSY BIRKELY

Lykke Kildahl Øvlisen

Toftens Rideklub



59,79
18



60

59,792

2

69

MØGELHOLTS WANTED - 1

Lecia Remmevad

Langå Og Omegens Rideklub



59,79
18



60

59,792

10

46

MISS ALEX

Line Kræmer Munch

Toftens Rideklub



59,58
20



60

59,583

4

67

STALD ARTHUR'S EHER ENZAR - 1

Vibeke Theisel

Harridslev Rideklub



58,13
21



58

58,125

1

49

CHASMIN

Kristine Møllebjerg Laursen

Thorsø Rideklub



57,71
22



58

57,708

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub Dressur weekend m. Cup klasser
09/04/2016 - 10/04/2016


8LB% 1,2,3 Cup HEST bane B - A

Antal plac.: 1
Dotering: 150, 100, 50

Dommere:C: Anna Østergaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

64

FIGHTER

Anne Mette Jørgensen

Nørre Djurs Rideklub



73,28
1



73

73,276

1

1

64

FIGHTER

Anne Mette Jørgensen

Nørre Djurs Rideklub



72,90
2



73

72,903

2

27

CARLOS

Mette Raun Sørensen

Kallehavegård Rideklub, Randers



64,31
3



64

64,310

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub Dressur weekend m. Cup klasser
09/04/2016 - 10/04/2016


9LD1,2% med opråb eller trækker-medaljer til placerede og deltagerrosetter til alle ekvipager PONY - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:C: Anna Østergaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

47

MAYGÅRDENS GAIA - 3

Vilja Benedikte Laaksonen Eriksen

Thorsø Rideklub



66,19
1



66

66,190

1

1

44

FELIX - 3

Mathilde Andersen

Thorsø Rideklub



65,24
2



65

65,238

2

73

FILUCA - 2

Minna Værum Pedersen

Thorsø Rideklub



62,50
3



63

62,500

3

70

MELICCA - 1

Nanna Rohde Bejder

Thorsø Rideklub



56,67
4



57

56,667

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub Dressur weekend m. Cup klasser
09/04/2016 - 10/04/2016


10LD% 1,2 Tæppe til 1. plads og plaquetter til alle placerede PONY - A

Antal plac.: 5
Dotering:

Dommere:C: Anna Østergaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

15

50

DARINKO STAR - 3

Josephine Brendholdt

Ommersyssel Rideklub



72,38
1



72

72,381

1

14

37

HEART OF STONE - 2

Caroline G. Rasmussen

Ommersyssel Rideklub



71,67
2



72

71,667

2

11

50

DARINKO STAR - 3

Josephine Brendholdt

Ommersyssel Rideklub



70,28
3



70

70,278

3

18

62

RICKO FJORDVANG - 1

Sarah Prang Bjerring

Toftens Rideklub



69,05
4



69

69,048

4

6

62

RICKO FJORDVANG - 1

Sarah Prang Bjerring

Toftens Rideklub



68,06
5



68

68,056

5

13

7

LYNGDALSGAARD STAR BLAI - 3

Timian Froberg Petersen

Langå Og Omegens Rideklub



66,91
6



67

66,905

4

52

SCOOBY - 3

Clara Cordes Arnkjær

Favrskov Ride Klub



66,67
7



67

66,667

2

7

LYNGDALSGAARD STAR BLAI - 3

Timian Froberg Petersen

Langå Og Omegens Rideklub



66,39
8



66

66,389

3

47

MAYGÅRDENS GAIA - 3

Vilja Benedikte Laaksonen Eriksen

Thorsø Rideklub



65,83
9



66

65,833

10

44

FELIX - 3

Mathilde Andersen

Thorsø Rideklub



64,72
10



65

64,722

9

63

CHICO BLUE EYES HØJGÅRD - 1

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



63,89
11



64

63,889

5

60

SNOWBALL - 3

Sarah Viby Jensen

Thorsø Rideklub



63,33
12



63

63,333

16

52

SCOOBY - 3

Clara Cordes Arnkjær

Favrskov Ride Klub



62,86
13



63

62,857

20

18

TGI FRIDAY - 3

Louise Munk Jakobsen

Sabro Rideklub



62,62
14



63

62,619

17

60

SNOWBALL - 3

Sarah Viby Jensen

Thorsø Rideklub



62,38
15



62

62,381

19

72

CHINLE - 1

Trine Værum Pedersen

Thorsø Rideklub



62,14
16



62

62,143

12

8

TGI FRIDAY - 3

Lærke Munk Jakobsen

Sabro Rideklub



60,95
17



61

60,952

7

18

TGI FRIDAY - 3

Louise Munk Jakobsen

Sabro Rideklub



60,83
18



61

60,833

8

37

HEART OF STONE - 2

Caroline G. Rasmussen

Ommersyssel Rideklub






Disk

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub Dressur weekend m. Cup klasser
09/04/2016 - 10/04/2016


11LC%1,2,3 Cup Plaquetter til alle placerede PONY - A

Antal plac.: 7
Dotering:

Dommere:C: Nadia Algren

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

23

15

SANTALINA - 2

Lykke Sørensen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



68,60
1



69

68,600

1

11

17

U-PETER - 1

Maria Mindedahl Pedersen

Silkeborg Rideklub



67,00
2



67

67,000

2

4

23

TICHO - 1

Sofie Holmen Terkelsen

Midtjydsk Rideklub



67,00
2



67

67,000

2

14

15

SANTALINA - 2

Lykke Sørensen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



66,74
4



67

66,739

4

13

11

MASKENKOL'S KILKENNY - 2

Helene Grenaa Andersen

Thorsø Rideklub



65,87
5



66

65,870

5

2

42

HOLSTEINS JOKER GIRL - 2

Mikkeline Madsen

Thorsø Rideklub



65,40
6



65

65,400

6

15

23

TICHO - 1

Sofie Holmen Terkelsen

Midtjydsk Rideklub



65,00
7



65

65,000

7

10

56

HELANA - 3

Søs Normann Svendsen

Ikast Rideklub



65,00
7



65

65,000

7

21

35

SPIRIT - 1

Julie Døssing poulsen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



64,60
9



65

64,600

17

33

MARIEDALS MILLE - 2

maiken storgaard buch

Hylke Og Omegns Rideforening



64,57
10



65

64,565

6

31

RANO - 1

Juliane Larsen

Viborg Rideklub



64,40
11



64

64,400

5

28

PHILIPPA - 1

Thea Fiil Hjulmand

Toftens Rideklub



64,20
12



64

64,200

3

8

TGI FRIDAY - 3

Lærke Munk Jakobsen

Sabro Rideklub



64,00
13



64

64,000

24

25

BONNIE BLUE BUTLER - 3

Cecilie Nyholm Adler Sørensen

Aarhus Rideklub



64,00
13



64

64,000

8

39

SCHRØTERS FERRO - 1

Frederik Klemmensen

Viborg Rideklub



64,00
13



64

64,000

7

35

SPIRIT - 1

Julie Døssing poulsen

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



63,60
16



64

63,600

18

56

HELANA - 3

Søs Normann Svendsen

Ikast Rideklub



63,48
17



63

63,478

19

28

PHILIPPA - 1

Thea Fiil Hjulmand

Toftens Rideklub



63,40
18



63

63,400

20

31

RANO - 1

Juliane Larsen

Viborg Rideklub



63,40
18



63

63,400

22

39

SCHRØTERS FERRO - 1

Frederik Klemmensen

Viborg Rideklub



62,20
20



62

62,200

16

25

BONNIE BLUE BUTLER - 3

Cecilie Nyholm Adler Sørensen

Aarhus Rideklub



62,17
21



62

62,174

1

82

RØGILDS GAWIN - 1

Rosa Sanati Nørbæk

Ebeltoft Rideklub



61,60
22



62

61,600

12

82

RØGILDS GAWIN - 1

Rosa Sanati Nørbæk

Ebeltoft Rideklub



58,04
23



58

58,043

9

72

CHINLE - 1

Trine Værum Pedersen

Thorsø Rideklub



58,00
24



58

58,000

25

11

MASKENKOL'S KILKENNY - 2

Helene Grenaa Andersen

Thorsø Rideklub






Opgi

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub Dressur weekend m. Cup klasser
09/04/2016 - 10/04/2016


12LB% 1,2,3 PONY - A

Antal plac.: 3
Dotering: 150, 100, 50

Dommere:C: Anna Østergaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

11

38

ELMEGAARDENS ALVIN - 2

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



68,45
1



68

68,448

1

4

30

MC QUEEN - 2

Marie Amalie Juul

Arden Sports Rideklub



68,23
2



68

68,226

2

3

38

ELMEGAARDENS ALVIN - 2

Julie Laursen

Langå Og Omegens Rideklub



67,74
3



68

67,742

3

10

26

FYRSTERLING'S PERFECT DANCE - 1

Pernille Borup

Kjellerup og Omegns Rideklub



67,59
4



68

67,586

2

26

FYRSTERLING'S PERFECT DANCE - 1

Pernille Borup

Kjellerup og Omegns Rideklub



67,10
5



67

67,097

5

33

MARIEDALS MILLE - 2

maiken storgaard buch

Hylke Og Omegns Rideforening



65,65
6



66

65,645

12

14

SURPRISE - 1

Marie Uggerby Eriksen

Viborg Rideklub



65,35
7



65

65,345

6

14

SURPRISE - 1

Marie Uggerby Eriksen

Viborg Rideklub



63,87
8



64

63,871

7

31

RANO - 1

Juliane Larsen

Viborg Rideklub



63,87
8



64

63,871

1

83

LADY - 2

 Sara Sanati Nørbæk

Ebeltoft Rideklub



63,55
10



64

63,548

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub Dressur weekend m. Cup klasser
09/04/2016 - 10/04/2016


13LA% 1,2,3,4 Cup PONY - A

Antal plac.: 3
Dotering: 150, 100, 50

Dommere:C: Nadia Algren

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

20

DIOR - 1

nynne skjærbæk weng

Hedensted Og Omegns Rideklub



67,07
1



67

67,069

1

11

41

MENAI CASPER - 3

Søs Normann Svendsen

Ikast Rideklub



66,41
2



66

66,406

2

7

41

MENAI CASPER - 3

Søs Normann Svendsen

Ikast Rideklub



65,63
3



66

65,625

3

9

20

DIOR - 1

nynne skjærbæk weng

Hedensted Og Omegns Rideklub



65,31
4



65

65,313

5

6

LANGTHJEMS LINA - 1

Emil Vejnø Christensen

Arden Sports Rideklub



65,00
5



65

65,000

4

2

EROS ROSENDAL - 1

Emma Vang Larsen

Gl. Estrup Rideklub



63,28
6



63

63,276

8

6

LANGTHJEMS LINA - 1

Emil Vejnø Christensen

Arden Sports Rideklub



62,81
7



63

62,813

1

57

DANZAS M. - 1

Caroline Hjorth

Ommersyssel Rideklub



62,76
8



63

62,759

6

17

U-PETER - 1

Maria Mindedahl Pedersen

Silkeborg Rideklub



61,72
9



62

61,724

10

2

EROS ROSENDAL - 1

Emma Vang Larsen

Gl. Estrup Rideklub



61,72
10



62

61,719

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub Dressur weekend m. Cup klasser
09/04/2016 - 10/04/2016


14LD% 1,2 Plaquetter til de placerede HEST bane B - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Anna Østergaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

24

MOSEGÅRDENS SPLINT - 1

Julie Brøbech Jensen

Sportsrideklubben i Randers



69,17
1



69

69,167

1

5

24

MOSEGÅRDENS SPLINT - 1

Julie Brøbech Jensen

Sportsrideklubben i Randers



68,57
2



69

68,571

2

1

85

COCKTAIL

Samantha Egeholm

Rideklubben Svej



66,94
3



67

66,944

8

85

COCKTAIL

Samantha Egeholm

Rideklubben Svej



66,91
4



67

66,905

7

36

PILEGÅRDENS SESAM - 1

Marianne Kristensen

Rideklubben Birken



64,76
5



65

64,762

2

34

REFSGAARDS MON´ CHERI

Jette Andersen

Thorsø Rideklub



64,72
6



65

64,722

6

34

REFSGAARDS MON´ CHERI

Jette Andersen

Thorsø Rideklub



64,05
7



64

64,048

4

36

PILEGÅRDENS SESAM - 1

Marianne Kristensen

Rideklubben Birken



63,89
8



64

63,889

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Rideklub Dressur weekend m. Cup klasser
09/04/2016 - 10/04/2016


15LC% 1,2,3 Cup HEST bane B Der skal vises pas inden start. - A

Antal plac.: 5
Dotering: 150, 100, 50

Dommere:C: Nadia Algren

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

18

1

RYTTERBJERGETS DISCOVERY - 2

Amalie Gry Bentsen

Tebbestrup Rideklub



77,20
1



77

77,200

1

9

1

RYTTERBJERGETS DISCOVERY - 2

Amalie Gry Bentsen

Tebbestrup Rideklub



75,44
2



75

75,435

2

1

80

CONVOY

Nikoline Marxen

Sportsrideklubben Rævhalegaard



71,40
3



71

71,400

3

2

53

STAGHØJGÅRDS MARIANO

Camilla Arnsholt

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



68,00
4



68

68,000

4

12

4

BALOU - 1

Malou Friis Hulehøj Larsen

Åstrup Sportsrideklub



67,61
5



68

67,609

5

6

4

BALOU - 1

Malou Friis Hulehøj Larsen

Åstrup Sportsrideklub



67,40
6



67

67,400

16

43

DENVER H

Kamilla Nymand

Thorsø Rideklub



67,20
7



67

67,200

7

43

DENVER H

Kamilla Nymand

Thorsø Rideklub



67,00
8



67

67,000

4

45

FILUCA

Kathrine Søndergaard

Rideklubben St. Restrup



67,00
8



67

67,000

14

45

FILUCA

Kathrine Søndergaard

Rideklubben St. Restrup



66,74
10



67

66,739

10

53

STAGHØJGÅRDS MARIANO

Camilla Arnsholt

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub



66,74
10



67

66,739

15

46

MISS ALEX

Line Kræmer Munch

Toftens Rideklub



66,60
12



67

66,600

3

61

SWEET MARQUIS

Jette Parmo Nielsen

Toftens Rideklub



66,60
12



67

66,600

5

46

MISS ALEX

Line Kræmer Munch

Toftens Rideklub



65,60
14



66

65,600

11

61

SWEET MARQUIS

Jette Parmo Nielsen

Toftens Rideklub



65,00
15



65

65,000

17

3

DONNER SURPRISE

Sofie A Andersen

Sportsrideklubben Silkeborg



64,60
16



65

64,600

13

59

HESSELBALLE'S CALISTO

Laura Stenz

Ry Rideklub



61,96
17



62

61,957

8

59

HESSELBALLE'S CALISTO

Laura Stenz

Ry Rideklub



59,60
18



60

59,600

Top | Retur