Resultater
Thorsø Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


Klasseoversigt
2.30 cm. Pony Krydsspring klasse met. B0 med hjælp- Deltagerrosetter til alle ekvipager - A
3.LE met. B0 Pony med hjælp - A
4.LD met B3 Pony STALD-DIREKTE CUP indled - A
5.LD met S4 Pony- Flotte stilspringsrosetter - A
6.LC met B3 Pony STALD-DIREKTE CUP indled - A
7.LC met S4 Pony - Flotte stilspringsrosetter Stutteri Høj v: Helle og Jørgen Rasmussen - A
8.LB1* met B4 - Pony Tæppe til vinderen - A
11.LE met B0 Hest - A
12.LD met B3 Hest STALD- DIREKTE CUP indled - A
13.LD met B3 Hest- Æresbånd til 1.,2. og 3. plads - A
17.30 cm krydsspring Pony met B0 med hjælp - Deltagerrosetter til alle ekvipager - A
18.40 cm Pony met B0 med hjælp - Deltagerrosetter til alle ekvipager - A
19.LD met. B3 Pony STALD-DIREKTE CUP afsluttende - A
20.LD met B0 Pony - A
21.LC met B3 Pony STALD-DIREKTE cup afsluttende - A
22.LC Springning Pony (80/70/60 cm) B0 - A
23.LB1* met B3 Pony STALD-DIREKTE CUP indled - A
24.LA1* met B3 XL Byg Pony Æresbånd til 1.2. og 3. pladsen - A
25.LF met B0 Hest - A
26.LE met S4 -Hest Flotte stilspringsrosetter Stutteri Høj v. Helle og Jørgen Rasmussen - A
27.LD met B3 Hest STALD DIREKTE CUP Afsluttende - A
34.20 cm met B0 med hjælp Pony - Delttagerrosetter til alle ekvipager - A
37.LC met B0 Pony - A
42.LE met BO Hest - A
43.LD met B0 Hest - A

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


2 30 cm. Pony Krydsspring klasse met. B0 med hjælp- Deltagerrosetter til alle ekvipager - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:

Dommere: C: Helene Knudsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

4

54

CLASSIC JARFUR - 3

Sofie Mejer Nielsen

Ry Rideklub

75,600

0,000

H

3

6

34

MARIBOS WHITE PINE (JASMINA) - 2

Clara Munk Meineche

Kallehavegård Rideklub, Randers

77,200

0,000

H

3

2

43

SABINE - 3

Thilde Holm Nielsen

Thorsø Rideklub

79,000

0,000

H

3

1

62

FELIX - 3

Lærke Andersen Viby

Thorsø Rideklub

99,900

0,000

H

3

5

40

SVANFOLKS OLIVIA - 2

Victoria Johansen

Kjellerup og Omegns Rideklub

117,400

0,000

H

9

58

BAMBI - 1

Celia Kvistgaard Krarup

Favrskov Ride Klub

57,600

4,000

H

3

53

MARIELUNDS FAIRYTALE - 3

Mathilde Andersen

Thorsø Rideklub

91,400

12,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


3LE met. B0 Pony med hjælp - A

Antal plac.: 2Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Helene Knudsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

7

58

BAMBI - 1

Celia Kvistgaard Krarup

Favrskov Ride Klub

47,000

0,000

H

3

3

53

MARIELUNDS FAIRYTALE - 3

Mathilde Andersen

Thorsø Rideklub

64,100

0,000

H

3

1

43

SABINE - 3

Thilde Holm Nielsen

Thorsø Rideklub

75,800

0,000

H

2

62

FELIX - 3

Lærke Andersen Viby

Thorsø Rideklub

73,800

4,000

H

Udgået

4

54

CLASSIC JARFUR - 3

Sofie Mejer Nielsen

Ry Rideklub

H

Udgået

6

34

MARIBOS WHITE PINE (JASMINA) - 2

Clara Munk Meineche

Kallehavegård Rideklub, Randers

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


4LD met B3 Pony STALD-DIREKTE CUP indled - A

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering:

Dommere:E: Helene Knudsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

7

47

PLAY BOY - 1

Michelle Døssing Lund

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub

47,900

0,000

H

 

29,500

0,000

1

2

2

36

FJORDENS FLEUR DELACOUR - 3

Sofia Broman Toft

Kirstinelund Sportsrideklub

62,800

0,000

H

 

42,300

0,000

1

3

65

MYOMY MELODY - 2

Mai Hou Olesen

Stevnstrup Rideklub Af 1994

69,000

0,000

H

 

36,200

4,000

1

4

19

LYNGDALS COSMIA - 2

Laura Mølholm gregersen

Thorsø Rideklub

68,900

4,000

H

1

28

KIT MÅRSØ - 3

maja mølholm gregersen

Thorsø Rideklub

75,500

12,000

H

Udgået

6

38

SKOVGÅRDENS ROLLO - 1

Cecilie Rasmussen

Sportsrideklubben Silkeborg

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


5LD met S4 Pony- Flotte stilspringsrosetter - A

Antal plac.: 2Metode: S4
Dotering:

Dommere:C: Helene Knudsen, B: Sanne Klarborg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

7

16

JASMIN - 1

Signe Juul Nielsen

Lykkeshøj Rideklub

64,900

8,000

H

 

37,300

7,700

1

2

2

65

MYOMY MELODY - 2

Mai Hou Olesen

Stevnstrup Rideklub Af 1994

71,100

7,700

H

 

47,800

7,500

1

6

46

ROMEO'S GABBI - 1

Sara Adamczky Bak

Ry Rideklub

75,400

7,000

H

3

19

LYNGDALS COSMIA - 2

Laura Mølholm gregersen

Thorsø Rideklub

62,300

6,600

H

5

24

FELIXGÅRDS FELIX IKI - 1

Helga Lilja Bjarnadottir

Midtjydsk Rideklub

62,400

6,000

H

Udgået

1

36

FJORDENS FLEUR DELACOUR - 3

Sofia Broman Toft

Kirstinelund Sportsrideklub

H

Udgået

4

23

LYKKESHØJS AYA - 1

Caroline Schriver

Sabro Rideklub

H

Udgået

0

38

SKOVGÅRDENS ROLLO - 1

Cecilie Rasmussen

Sportsrideklubben Silkeborg

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


6LC met B3 Pony STALD-DIREKTE CUP indled - A

Antal plac.: 3Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Helene Knudsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

11

47

PLAY BOY - 1

Michelle Døssing Lund

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub

46,400

0,000

H

 

28,400

0,000

1

2

6

24

FELIXGÅRDS FELIX IKI - 1

Helga Lilja Bjarnadottir

Midtjydsk Rideklub

50,100

0,000

H

 

30,900

0,000

1

3

1

28

KIT MÅRSØ - 3

maja mølholm gregersen

Thorsø Rideklub

55,400

0,000

H

 

28,800

4,000

1

9

39

WH 4EVER LOVE - 1

Mette Just Jørgensen

Sportsrideklubben Silkeborg

56,500

0,000

H

 

34,500

4,000

1

13

57

BEAUTY - 1

Elias Thorndal

Thorsø Rideklub

72,000

4,000

H

4

16

JASMIN - 1

Signe Juul Nielsen

Lykkeshøj Rideklub

62,900

8,000

H

2

4

TOFTGAARDS NEW HOPE - 2

Ida Mei Dammand Villumsen

Åstrup Sportsrideklub

66,300

8,000

H

Opgivet

5

18

KANTJE'S TOMMY - 1

Alma Juhl Grote

Skåde Rideklub

H

Udgået

7

25

CÆSAR - 1

Josefine Møller Laursen

Hylke Og Omegns Rideforening

H

Udgået

10

46

ROMEO'S GABBI - 1

Sara Adamczky Bak

Ry Rideklub

H

Udgået

12

56

SKOVLY'S KARINA - 1

Sille Søvsø Pagter

Thorsø Rideklub

H

Udgået

3

23

LYKKESHØJS AYA - 1

Caroline Schriver

Sabro Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


7LC met S4 Pony - Flotte stilspringsrosetter Stutteri Høj v: Helle og Jørgen Rasmussen - A

Antal plac.: 2Metode: S4
Dotering:

Dommere:H: Helene Knudsen, C: Sanne Klarborg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

57

BEAUTY - 1

Elias Thorndal

Thorsø Rideklub

55,200

7,200

H

 

44,400

8,100

1

2

5

56

SKOVLY'S KARINA - 1

Sille Søvsø Pagter

Thorsø Rideklub

63,600

6,900

H

 

36,000

7,300

1

4

42

FREDSBOS TWANDON - 1

Pernille Ballegård Jacobsen

Hylke Og Omegns Rideforening

69,300

6,300

H

3

22

MISTY - 1

Sabina Thygesen

Boller Rideklub

69,800

6,100

H

Udgået

2

20

BOA ISLAND SNOW - 1

Mille Albinus Hjermitslev

Aarhus Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


8LB1* met B4 - Pony Tæppe til vinderen - A

Antal plac.: 2Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Helene Knudsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

4

TOFTGAARDS NEW HOPE - 2

Ida Mei Dammand Villumsen

Åstrup Sportsrideklub

56,100

0,000

H

 

45,200

0,000

1

2

3

22

MISTY - 1

Sabina Thygesen

Boller Rideklub

59,200

0,000

H

 

63,800

4,000

1

6

42

FREDSBOS TWANDON - 1

Pernille Ballegård Jacobsen

Hylke Og Omegns Rideforening

83,100

4,000

H

2

20

BOA ISLAND SNOW - 1

Mille Albinus Hjermitslev

Aarhus Rideklub

85,800

12,000

H

Udgået

5

39

WH 4EVER LOVE - 1

Mette Just Jørgensen

Sportsrideklubben Silkeborg

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


11LE met B0 Hest - A

Antal plac.: 4Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Helene Knudsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

10

48

JULIUS

Julie Kreilgaard

Silkeborg Rideklub

64,300

0,000

H

3

12

2

DIABLO

Mia Seedorff Sørensen

Sportsrideklubben i Randers

68,900

0,000

H

3

3

66

STALD TRÆLBORGS BELIEVE

Vibe Pernille Lindhardt

Hyllebjerg Rideklub

71,200

0,000

H

3

8

35

SATCHMO

Hannah Berner Schultz

Kjellerup og Omegns Rideklub

71,500

0,000

H

3

1

67

NØRGAARDS LONDON

Laura Nørgaard

Aarhus Rideklub

76,500

0,000

H

13

10

LANDEVEJENS PIL

Lisbeth Pedersen

Thorsø Rideklub

75,800

4,000

H

6

15

RAMBO

Ramona Høgfeldt

Rideklubben Hinnitus

62,900

8,000

H

11

49

HERKULES 246

Kathrine Olesen

Lykkeshøj Rideklub

86,900

12,000

H

4

64

NØRREMØLLEHØJ'S CALANO

Carina Fuglsbjerg Overgaard

Hedensted Og Omegns Rideklub

106,500

12,000

H

5

10

LANDEVEJENS PIL

Lisbeth Pedersen

Thorsø Rideklub

104,400

16,000

H

Udgået

7

33

IA ETERNAL SUNLIGHT - 1

Line Sørensen

Gl. Estrup Rideklub

H

Udgået

9

44

FINNERUPGAARDS FILLIPPA

Nethe Sørensen

Gl. Estrup Rideklub

H

Udgået

2

68

CARISMA

Lene Brogaard

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


12LD met B3 Hest STALD- DIREKTE CUP indled - A

Antal plac.: 3Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Helene Knudsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

67

NØRGAARDS LONDON

Laura Nørgaard

Aarhus Rideklub

63,900

0,000

H

 

46,500

0,000

1

2

8

17

EJSTRUPS JOYFUL COLOUR

Rebekka Nielsen

Løgstrup Rideklub

61,500

0,000

H

 

34,900

4,000

1

3

9

30

CALDATA

cecilie kjær petersen

Sportsrideklubben Silkeborg

54,400

4,000

H

7

15

RAMBO

Ramona Høgfeldt

Rideklubben Hinnitus

56,700

4,000

H

12

49

HERKULES 246

Kathrine Olesen

Lykkeshøj Rideklub

73,900

4,000

H

1

69

OREVADSBRO CHLOE

Marlene Dahl Nielsen

Nørre Djurs Rideklub

94,300

4,000

H

4

64

NØRREMØLLEHØJ'S CALANO

Carina Fuglsbjerg Overgaard

Hedensted Og Omegns Rideklub

98,300

4,000

H

11

48

JULIUS

Julie Kreilgaard

Silkeborg Rideklub

60,700

8,000

H

6

2

DIABLO

Mia Seedorff Sørensen

Sportsrideklubben i Randers

69,500

8,000

H

10

35

SATCHMO

Hannah Berner Schultz

Kjellerup og Omegns Rideklub

69,500

8,000

H

5

63

NIA-HØJ

Karina Holm Christensen

Thor

78,800

12,000

H

Udgået

3

68

CARISMA

Lene Brogaard

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


13LD met B3 Hest- Æresbånd til 1.,2. og 3. plads - A

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Helene Knudsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

30

CALDATA

cecilie kjær petersen

Sportsrideklubben Silkeborg

54,100

0,000

H

 

37,300

0,000

1

2

1

69

OREVADSBRO CHLOE

Marlene Dahl Nielsen

Nørre Djurs Rideklub

75,000

0,000

H

 

42,820

0,000

1

2

66

STALD TRÆLBORGS BELIEVE

Vibe Pernille Lindhardt

Hyllebjerg Rideklub

70,000

0,000

H

 

38,400

4,000

1

4

17

EJSTRUPS JOYFUL COLOUR

Rebekka Nielsen

Løgstrup Rideklub

64,100

4,000

H

3

63

NIA-HØJ

Karina Holm Christensen

Thor

69,800

4,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


1730 cm krydsspring Pony met B0 med hjælp - Deltagerrosetter til alle ekvipager - A

Antal plac.: 1Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Eva Stæhr Iversholt

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

71

COLT - 2

Laura Bach Østergaard

Kallehavegård Rideklub, Randers

83,000

0,000

H

2

34

MARIBOS WHITE PINE (JASMINA) - 2

Clara Munk Meineche

Kallehavegård Rideklub, Randers

88,300

12,000

H

3

55

DIGESTIVE - 2

Annika Juul Svenstrup

Thorsø Rideklub

101,800

12,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


1840 cm Pony met B0 med hjælp - Deltagerrosetter til alle ekvipager - A

Antal plac.: 1Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Eva Stæhr Iversholt

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

3

34

MARIBOS WHITE PINE (JASMINA) - 2

Clara Munk Meineche

Kallehavegård Rideklub, Randers

64,600

0,000

H

3

1

43

SABINE - 3

Thilde Holm Nielsen

Thorsø Rideklub

73,300

0,000

H

2

55

DIGESTIVE - 2

Annika Juul Svenstrup

Thorsø Rideklub

88,700

4,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


19LD met. B3 Pony STALD-DIREKTE CUP afsluttende - A

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Eva Stæhr Iversholt

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

7

47

PLAY BOY - 1

Michelle Døssing Lund

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub

46,200

0,000

H

 

25,600

0,000

1

2

3

65

MYOMY MELODY - 2

Mai Hou Olesen

Stevnstrup Rideklub Af 1994

54,700

0,000

H

 

30,500

0,000

1

1

36

FJORDENS FLEUR DELACOUR - 3

Sofia Broman Toft

Kirstinelund Sportsrideklub

61,800

0,000

H

 

34,500

0,000

1

2

28

KIT MÅRSØ - 3

maja mølholm gregersen

Thorsø Rideklub

64,500

4,000

H

4

61

STEPHANIES TANGO - 2

Suliphon Lewis

Ry Rideklub

63,700

8,000

H

Udgået

5

19

LYNGDALS COSMIA - 2

Laura Mølholm gregersen

Thorsø Rideklub

H

Udgået

6

38

SKOVGÅRDENS ROLLO - 1

Cecilie Rasmussen

Sportsrideklubben Silkeborg

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


20LD met B0 Pony - A

Antal plac.: 2Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Eva Stæhr Iversholt

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

4

61

STEPHANIES TANGO - 2

Suliphon Lewis

Ry Rideklub

49,800

0,000

H

3

3

65

MYOMY MELODY - 2

Mai Hou Olesen

Stevnstrup Rideklub Af 1994

53,900

0,000

H

3

1

43

SABINE - 3

Thilde Holm Nielsen

Thorsø Rideklub

56,800

0,000

H

5

19

LYNGDALS COSMIA - 2

Laura Mølholm gregersen

Thorsø Rideklub

54,600

4,000

H

2

53

MARIELUNDS FAIRYTALE - 3

Mathilde Andersen

Thorsø Rideklub

64,200

8,000

H

Udgået

6

38

SKOVGÅRDENS ROLLO - 1

Cecilie Rasmussen

Sportsrideklubben Silkeborg

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


21LC met B3 Pony STALD-DIREKTE cup afsluttende - A

Antal plac.: 3Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Eva Stæhr Iversholt

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

60

LUEGUMKLOSTER FILOU - 2

Laura Egholm Larsen

Ry Rideklub

44,300

0,000

H

 

25,300

0,000

1

2

3

7

HALDUR "HEDEVANG" - 2

Line Ginnerup Andersen

Sabro Rideklub

49,100

0,000

H

 

26,600

0,000

1

3

6

56

SKOVLY'S KARINA - 1

Sille Søvsø Pagter

Thorsø Rideklub

53,200

0,000

H

 

27,300

0,000

1

2

4

TOFTGAARDS NEW HOPE - 2

Ida Mei Dammand Villumsen

Åstrup Sportsrideklub

55,700

0,000

H

 

27,900

0,000

1

11

47

PLAY BOY - 1

Michelle Døssing Lund

Viborg-Birgittelyst Sportsrideklub

43,800

0,000

H

 

31,900

4,000

1

1

28

KIT MÅRSØ - 3

maja mølholm gregersen

Thorsø Rideklub

83,300

12,000

H

7

18

KANTJE'S TOMMY - 1

Alma Juhl Grote

Skåde Rideklub

83,800

12,000

H

10

39

WH 4EVER LOVE - 1

Mette Just Jørgensen

Sportsrideklubben Silkeborg

87,100

12,000

H

Udgået

8

24

FELIXGÅRDS FELIX IKI - 1

Helga Lilja Bjarnadottir

Midtjydsk Rideklub

H

Udgået

5

57

BEAUTY - 1

Elias Thorndal

Thorsø Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


22LC Springning Pony (80/70/60 cm) B0 - A

Antal plac.: 0Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Eva Stæhr Iversholt

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

5

52

TRENDY GYPSY RUA - 1

Julie Bøgh Pedersen

Silkeborg Rideklub

48,900

0,000

H

3

1

53

MARIELUNDS FAIRYTALE - 3

Mathilde Andersen

Thorsø Rideklub

50,600

0,000

H

3

45

LADY-LI - 1

Phillip Hvilshøj Andersen

Skåde Rideklub

54,600

4,000

H

Udgået

4

18

KANTJE'S TOMMY - 1

Alma Juhl Grote

Skåde Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


23LB1* met B3 Pony STALD-DIREKTE CUP indled - A

Antal plac.: 4Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Eva Stæhr Iversholt

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

12

COCOON - 3

Silke Cecilie Koch-Rude

Stevnstrup Rideklub Af 1994

54,500

0,000

H

 

28,000

0,000

1

2

5

60

LUEGUMKLOSTER FILOU - 2

Laura Egholm Larsen

Ry Rideklub

48,500

0,000

H

 

29,300

0,000

1

3

8

70

DALBÆKS ALWAYS FIREBALL - 1

Kia Maja Jepsen

Egtved Rideklub

50,500

0,000

H

 

29,700

0,000

1

4

15

52

TRENDY GYPSY RUA - 1

Julie Bøgh Pedersen

Silkeborg Rideklub

48,700

0,000

H

 

30,500

0,000

1

7

72

ALONSO - 1

Rebekke Arentsen Kjær

Hylke Og Omegns Rideforening

48,200

0,000

H

 

31,000

4,000

1

12

13

FJORDGLIMT'S AFRODITE - 1

Camilla Olesen

Harridslev Rideklub

52,300

0,000

H

 

31,100

4,000

1

14

39

WH 4EVER LOVE - 1

Mette Just Jørgensen

Sportsrideklubben Silkeborg

48,200

0,000

H

 

48,300

8,000

1

2

4

TOFTGAARDS NEW HOPE - 2

Ida Mei Dammand Villumsen

Åstrup Sportsrideklub

51,500

4,000

H

11

9

SKOU'S ALEXANDER - 1

Emilia B. Nørskov

Kjellerup og Omegns Rideklub

56,000

4,000

H

9

45

LADY-LI - 1

Phillip Hvilshøj Andersen

Skåde Rideklub

57,500

4,000

H

13

24

FELIXGÅRDS FELIX IKI - 1

Helga Lilja Bjarnadottir

Midtjydsk Rideklub

66,800

4,000

H

3

7

HALDUR "HEDEVANG" - 2

Line Ginnerup Andersen

Sabro Rideklub

67,200

4,000

H

6

73

FELIX - 1

julie glud egelund

Sportsrideklubben Silkeborg

79,900

16,000

H

Udgået

10

57

BEAUTY - 1

Elias Thorndal

Thorsø Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


24LA1* met B3 XL Byg Pony Æresbånd til 1.2. og 3. pladsen - A

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Eva Stæhr Iversholt

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

13

FJORDGLIMT'S AFRODITE - 1

Camilla Olesen

Harridslev Rideklub

45,800

0,000

H

 

30,100

0,000

1

2

3

70

DALBÆKS ALWAYS FIREBALL - 1

Kia Maja Jepsen

Egtved Rideklub

45,300

4,000

H

4

72

ALONSO - 1

Rebekke Arentsen Kjær

Hylke Og Omegns Rideforening

48,100

4,000

H

6

9

SKOU'S ALEXANDER - 1

Emilia B. Nørskov

Kjellerup og Omegns Rideklub

48,600

4,000

H

1

12

COCOON - 3

Silke Cecilie Koch-Rude

Stevnstrup Rideklub Af 1994

78,700

12,000

H

Udgået

2

73

FELIX - 1

julie glud egelund

Sportsrideklubben Silkeborg

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


25LF met B0 Hest - A

Antal plac.: 2Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Eva Stæhr Iversholt

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

0

35

SATCHMO

Hannah Berner Schultz

Kjellerup og Omegns Rideklub

61,000

0,000

H

3

3

64

NØRREMØLLEHØJ'S CALANO

Carina Fuglsbjerg Overgaard

Hedensted Og Omegns Rideklub

63,300

0,000

H

2

35

SATCHMO

Hannah Berner Schultz

Kjellerup og Omegns Rideklub

58,400

4,000

H

1

27

ZAMIRO VAN DE IJSSELDIJK

Line Sørensen

Gl. Estrup Rideklub

67,400

4,000

H

Opgivet

4

44

FINNERUPGAARDS FILLIPPA

Nethe Sørensen

Gl. Estrup Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


26LE met S4 -Hest Flotte stilspringsrosetter Stutteri Høj v. Helle og Jørgen Rasmussen - A

Antal plac.: 2Metode: S4
Dotering:

Dommere:C: Eva Stæhr Iversholt, B: Sanne Klarborg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

10

5

MORITZ - 2

Sille Nellemann Olsen

Silkeborg Rideklub

45,800

6,500

H

 

34,800

7,500

1

2

9

37

JOLY'S VASHA - 1

Sophie-Amalie Dahl Flink Sørensen

Sabro Rideklub

52,100

6,650

H

 

37,300

6,500

1

3

15

RAMBO

Ramona Høgfeldt

Rideklubben Hinnitus

48,400

6,350

H

5

30

CALDATA

cecilie kjær petersen

Sportsrideklubben Silkeborg

47,900

6,250

H

2

64

NØRREMØLLEHØJ'S CALANO

Carina Fuglsbjerg Overgaard

Hedensted Og Omegns Rideklub

76,500

5,000

H

4

27

ZAMIRO VAN DE IJSSELDIJK

Line Sørensen

Gl. Estrup Rideklub

75,300

4,500

H

Udgået

8

44

FINNERUPGAARDS FILLIPPA

Nethe Sørensen

Gl. Estrup Rideklub

H

Udgået

1

67

NØRGAARDS LONDON

Laura Nørgaard

Aarhus Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


27LD met B3 Hest STALD DIREKTE CUP Afsluttende - A

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Eva Stæhr Iversholt

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

8

48

JULIUS

Julie Kreilgaard

Silkeborg Rideklub

51,900

0,000

H

 

29,900

0,000

1

2

1

67

NØRGAARDS LONDON

Laura Nørgaard

Aarhus Rideklub

57,600

0,000

H

 

39,500

0,000

1

7

37

JOLY'S VASHA - 1

Sophie-Amalie Dahl Flink Sørensen

Sabro Rideklub

48,800

4,000

H

4

15

RAMBO

Ramona Høgfeldt

Rideklubben Hinnitus

50,200

4,000

H

5

30

CALDATA

cecilie kjær petersen

Sportsrideklubben Silkeborg

57,600

4,000

H

3

5

MORITZ - 2

Sille Nellemann Olsen

Silkeborg Rideklub

45,300

8,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


3420 cm met B0 med hjælp Pony - Delttagerrosetter til alle ekvipager - A

Antal plac.: 1Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Eva Stæhr Iversholt

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

3

74

CLEMENT'S HANKY - 3

Melanie B. Mortensen

Han Herred Hestesportsklub

68,500

0,000

H

3

1

29

LYSTRUPS CHERRY - 3

Emma Aakjær Mousten

Rideklubben Hadsund

68,900

0,000

H

3

2

50

PABLO - 3

Lærke Aakjær Mousten

Rideklubben Hadsund

92,000

0,000

H

3

4

50

PABLO - 3

Lærke Aakjær Mousten

Rideklubben Hadsund

98,100

0,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


37LC met B0 Pony - A

Antal plac.: 0Metode: B0
Dotering: 150, 100, 50

Dommere:C: Eva Stæhr Iversholt

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

6

52

TRENDY GYPSY RUA - 1

Julie Bøgh Pedersen

Silkeborg Rideklub

49,200

0,000

H

3

2

53

MARIELUNDS FAIRYTALE - 3

Mathilde Andersen

Thorsø Rideklub

49,700

0,000

H

3

3

60

LUEGUMKLOSTER FILOU - 2

Laura Egholm Larsen

Ry Rideklub

54,000

0,000

H

1

43

SABINE - 3

Thilde Holm Nielsen

Thorsø Rideklub

57,400

4,000

H

8

21

PHILIPPA - 1

Thea Fiil Hjulmand

Toftens Rideklub

75,900

4,000

H

4

26

SKELHØJS BELLEVUE - 2

Clara Kappel Bromand

Thorsø Rideklub

77,500

8,000

H

Udgået

7

57

BEAUTY - 1

Elias Thorndal

Thorsø Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


42LE met BO Hest - A

Antal plac.: 0Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Eva Stæhr Iversholt

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

6

LESTO LADY O'HARA - 1

Kathrine Fynbo

Lykkeshøj Rideklub

51,900

0,000

H

3

37

JOLY'S VASHA - 1

Sophie-Amalie Dahl Flink Sørensen

Sabro Rideklub

57,100

4,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Thorsø Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Thorsø Stald-Direkte Cups, pengepræmier Spring
14/05/2016 - 16/05/2016


43LD met B0 Hest - A

Antal plac.: 0Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Eva Stæhr Iversholt

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

6

LESTO LADY O'HARA - 1

Kathrine Fynbo

Lykkeshøj Rideklub

51,000

0,000

H

3

37

JOLY'S VASHA - 1

Sophie-Amalie Dahl Flink Sørensen

Sabro Rideklub

51,200

4,000

H

Top | Retur